Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval kapcsolatban...

Fogszabályzóval kapcsolatban élmények, tanácsok, sztorik?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva felrakják az állandó fogszabimat és már nagyon izgulok miatta. Ezért lennék kíváncsi a ti tapasztalataitokra.

Felrakása, tisztítása, fájdalom, mások véleménye ... stb. bármire ami a fogszival kapcs.

A válaszokat előre is köszi :)



2014. aug. 4. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miután felrakták 1-2 napig nem fogsz tudni enni kemény dolgot(legalábbis én nem tudtam), mert húzni fogja a fogszabályzó a fogaidat a rendes irányba, ekkor ingerült leszel én bánatomban már papírzsebkendőt ettem, emlékszem nagyon rosszul éreztem magam:D Aztán 3 nap múlva már tudsz is enni, bár ez a fájdalomérzet attól is függ, hogy mennyire állnak rosszul a fogaid.


A felrakás egyáltalán nem fáj, tisztítása egyszerű. Szerintem jó, hogy törődsz magaddal, a fogproblémák általában nagyon drágák és fájdalmasak szoktak lenni.


Egyébként nem akadályoz az evésben, de almába vagy más kemény gyümölcsbe/zöldségbe ne harapj bele mert a brekettek lejönnek a fogadról. Előfordul majd, hogy ha valami süteményt eszel akkor a dróton marad egy két darab, de a nyelveddel majd leszeded:D


Arra figyelj, hogy ha kérdezik, hogy szúr valahol akkor mondd, mert ha nem szólsz akkor kikezdi az ínyedet és fájni fog:) Bár lehet, hogy adni fog viaszt, hogy az ilyeneket elkerülhesd.

2014. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A felrakás egyáltalán nem fáj, és szerintem semmi kellemetlen nincs benne. Arra figyelj, hogy a ragasztót ne nyeld le, mert annak tényleg borzalmas íze van..

Tisztítása kissé időigényes míg az ív alatt, és brackettek körül is megmosod azzal a kis fogkefével (ezt majd adnak, meg venni is lehet), de ezt majd úgy is elmondják, hogy kell tisztán tartani.

Fájdalomról én nem beszélnék, (legalábbis nekem különösebben nem fájt..) tehát nem úgy fog fájni a fogad mint amikor lyukas, inkább csak nagyon érzékenyek lesznek a fogaid. Ezt így nagyon nehéz leírni pontosan milyen érzés. Ja meg persze a szádnak is furcsa lesz, hogy ott van valami idegen cucc, de 1-2 hét alatt úgy hozzá lehet szokni, hogy észre sem veszed h van fogszabid.. Ha meg eleinte szúrna valahol, akkor ahol szúr, vagy bök, oda a fogorvos által adott viaszt kell tenni, hogy ne kezdje ki még jobban a szád.

Enni igazából mindent lehet vele, elvileg a ragadós dolgokat karamella, csoki meg ezeket nem nagyon szabadna, bár én már ettem, de nem lett belőle semmi.

A mások véleménye alatt nem tom pontosan mire gondolsz, ha arra hogy mások mit gondolnak rólad, akkor ezen ne parázz.. Ha valaki megszólna vagy valami, sz*rd le, saját magát minősíti.. (velem még nem fordult elő ilyen, sztem veled se fog, nem kell ezen aggódni.)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha érdekel még valami, amire nem kaptál választ, akk szólj és szívesen leírom a tapasztalataimat.

Egy fogszabályzós srác..

2014. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj egyébként (bár én könnyen beszélek persze két szájsebészeti műtét után), nem lesz semmi rossz érzés miközben felragasztják.:) Mindenképp egyél előtte rendesen, utána fokozatosan elkezd majd fájni, én ha jól emlékszem aznap nem is nagyon ettem utána, csak valami puha, pépes ételt. Az előttem lévők pedig mindent elmondtak szerintem ami még fontos lehet.:) Kitartás! Nekem már meg van két éve és ki tudja meddig lesz még..
2014. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felrakás nem fáj, csak utána furi beszélni (habár nekem be nem állt a szám utána, annyit beszéltem, anyu örömére:) ).

Sok helyen lehet olvasni rémtörténeteket (ne higgy nekik!) mindenféléről.

Állítólag nem lehet chipset, pop-cornt stb.-t enni, de én ettem, és semmi bajom nem lett tőle.

Ne aggódj, már aznap tudsz enni, igaz csak tejbegrízt, pudingot, vagy levesbe áztatott kenyeret.

Én már a negyedik nap körül rendesen tudtam enni.

Remélem érthető volt:)

2014. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekem is holnapután rakják fel, de én iszonyatosan félek. Nem csak a felrakást követő fájdalomtól, hanem a tükörképtől is :/ De senki nem halt még bele :D
2014. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Szerintem minden kérdésemre kaptam választ.

Köszönöm ! :)

2014. aug. 5. 22:30
 7/7 anonim válasza:
57%
Nekem kb 10 perc és elkezdik felrakni... Szoritsatok! 13/L :)
2016. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!