Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog nyomhatja az...

A bölcsességfog nyomhatja az utolsó fogat?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, a felső bal bölcsességfogam már kinőtt. Amikor nőtt egy picit fájt, az íny. Mostanáig boldogan elvoltam, de ha ráharapok a fogaimra, akkor az utolsó fogamba belehasít a fájdalom, de csak abba ami a bal felső bölcsességfog előtt van. Az utolsó fogam előtt 2foggal van egy rossz fog (az utolsó előtti előtti fog-ha így érthetőbb)- jelenleg gyógytömés van benne. Lehetséges hogy ez a rossz fog váltja ki az utolsó fogamban a fájdalmat? Tegnap nem fájt az utolsó fogam de most ugy ébredtem, hogy anélkül is fáj egy picit h összeharapnék. Remélem enyhül a nap folyamán.

Esetleg tippek, hogy mitől lehet?


2014. aug. 10. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, nyomhatja. Nekem is ezért kellett kihúzni, m nyomta a bölcsesség fogam az előtte lévőt.

De a rossz fog is okozhatja a bajt.

Ha belekerül a végleges tömés, és pár nap múlva nem múlik el a dolog, akkor lehet a bölcsesség fog tehet a dologról.

2014. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze,hogy nyomhatja..

Ez sajnos fogorvos,szerintem a kihúzást fogja javasolni.

A későbbiekben sokkal több gondot is okozhat.

Nekem most műtötték ki,kénytelenek voltak műteni a szájsebészeten,mert útban volt az állkapocs csont...

1,5 hetet szenvedtem vele,mindig fokozatosan jobb volt,de mivel a tied kinőtt teljesen,így nem gondolnám,hogy gond lenne vele.

2014. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Mindenképpen várok pár napot a végleges tömés után, és ha nem múlik el akkor ismét fogorvoshoz fordulok. Egyébként most is elmúlt a fájás, reggel amikor felkeltem és feltettem a kérdést, eléggé fájt, mostanra meg már nem.

És egyébként ha kihúzzák a bölcsességfogat, az olyan mintha egy másik "nem bölcsességfogat" húznának? Műteni csak akkor szokták, ha nem nő ki?

2014. aug. 10. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Műteni sok esetben lehet,akkor ha nem nő ki rendesen,vagy úgy ahogy pl.: nekem nőtt,mert útban volt az állkapocs csont és mindig begyulladt.

Műthetik akkor is,ha úgy nő,hogy rábukik az előtte lévő fogra,de van akinek vízszintesen nő!

Biztos van még más eset is,de hirtelen nekem ennyi jutott eszembe.

Nekem egy féléven belül 2szer gyulladt be,így kihúzattam.A röntgenen derült ki,hogy kihúzni sem lehet,mert az állkapocs csontból vésni kell,hogy egyáltalán a fog kiszedhető legyen.Aztán 45 perces műtét után ki tudták szedni.

Alapból a foghúzás helye nem annyira gázos,Cataflammal ki lehet bírni,a csont ahol vésték,na az fájt,úgyhogy én azzal a fogammal jól megszívtam sajnos.

A felső az gond nélkül kijött,rendesen áll,nem nyom semmit sem.

Remélem a tieddel nem lesz gond,de az semmiféleképp nem jó,hogyha fáj vagy begyullad.Akkor szerintem mindenképp az a jó,ha kiszedeted...

2014. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig csak a bal felső jött ki teljesen, igazából nem érzem hogy nyomna vagy valami, kb 3-4 hónpja nőhetett ki és nem volt probléma mostanáig. Szerintem a rossz fogam miatt fáj a másik ha ráharapok, és nem a bölcsességfog miatt. Szerintem normálisan van kinőve úgy mint a többi fogam.
2014. aug. 10. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Reméljük a legjobbakat.Majd a fogi doki megtudja mondani,az biztos :)
2014. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Igen, ő fog rendbe rakni, majd megemlítem neki a problémámat.
2014. aug. 10. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!