Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után mennyi...

Gyökérkezelés után mennyi ideig kell vigyázni?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig szokott az ilyen tartani?

2014. aug. 10. 17:40
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
Gyökér kezelés után én kaptam egy ideiglenes tömést, gyakorlatilag x óra múlva ehettem. (igaz inkább a másik oldalon rágtam)
2014. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most akkor neked csak az ideget szedték ki, vagy már tettek be ideiglenest, vagy esetleg már végleges gyökéstömésed van? Ha érzéstelenítettek, akkor addig nem szabad semmit sem enni vagy inni amíg tart a zsibbadás (kb. 3 óra). Ha még nem tömték be, akkor jobb ha a másik oldalon eszel és került a tejet és tejtermékeket (ha gennyedzik, akkor szívogasd néha - de ezt lehet hogy elmondták). Az ideiglenes tömésnek a fajtájától függően kell 1-2 óra hogy megszilárduljon. A végleges tömést általában már a rendelőben egy polimerizációs lámpával megszilárdítják, így már ehetsz is vele.

Gyökérkezelt fognál amire külön figyelni kell hogy ez a fog törékenyebb, mint a többi - tehát ha lehet ne akarj vele magot roppantani meg nyers répát rágcsálni.

2014. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ideget szedték még csak ki,meg megnyitották a fogat és öblítettek.
2014. aug. 10. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!