Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás utáni kivehető...

Fogszabályozás utáni kivehető retenciós készülék hordása egész nap tényleg kötelező?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma vették le a ragasztott fogszabályozómat, nagyon az öröm, de kaptam egy ilyen alsó felső kivehető (nem mélyhúzott) készüléket. Nekem volt már ilyenem szájpadlásos, amikor kisebb voltam. Azt mondták, hogy napi 24 órában kell hordani, de nagyon elviselhetetlen egyébként és amúgy is kivitelezhetetlen, hogy állandóan a számban legyen. Most mit tegyek? Ha nem hordom csak éjszaka és délután akkor abban az esetben is visszaállhat? Nem akarok éjszaka a hányásomba megfulladni, úgyhogy lehetséges az, hogy egy másik fogorvos csinál a részemre egy mélyhúzott esztétikusabb verziót? Kérem tapasztaltak válaszát! Nagyon rossz ez így!

2014. aug. 12. 13:39
1 2
 1/12 Barbixo ***** válasza:
100%
Nekem is volt! És én is utáltam de kellett! Azt mondták csak az első két hónapban kell, mégis vagy egy évig kellett viselnem egész nap..
2014. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, nem fogom hordani. Ez a legkorszerűtlenebb készülék horribilis áron. El fogok menni, és csináltatok mélyhúzott készüléket, mert ez elviselhetetlen.
2014. aug. 12. 13:53
 3/12 Barbixo ***** válasza:
Hát nem a legjobb találmány, de mondjuk én már meg sem vagyok elégedve a fogszabályzás eredményével.
2014. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Miért? Visszaállt?

2014. aug. 12. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Még ne örüljél annak, hogy levették a rögzítettet, koránt sincs vége a dolognak. Csakis a Te döntésed hogy viseled-e vagy nem a retenciós készüléket, illetve hogy betartod-e az orvos utasításait. Ha nem teszed, annak következményei lesznek (ez tény, nem lehetőség), csak aztán később ne az orvost hibáztasd vagy a fogorvos-tudományt. Ha most nem hordod megfelelően ezt a fogszabályzót, akkor az egész eddigi munka, pénz és fájdalom mind mehet a kukába. Ugyanis elég 1-2 órával kevesebbet hordanod a megbeszéltnél és máris elkezdenek visszarendeződni a fogaid ("vissza?!" - lehet hogy az eredetinél is rosszabb lesz a helyzet). Jó ha előre tudod, hogy ezt 2x annyi ideig kell majd hordanod, mint a rögzítettet - bár idővel a napi óra-mennyiség csökkenni fog.
2014. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hát ez elég sokkoló volt. Esetleg arra van lehetőség, hogy a Harwey féle retenciós készüléket lecseréljék mélyhúzottra? Ez nekem is nagyon nem jó, mert nem engedetem meg magamnak, hogy éjjel nappal rajtam legyen az iskola miatt.
2014. aug. 12. 17:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a legelmaradottabb módszer, amit én kaptam.
2014. aug. 12. 17:46
 8/12 Barbixo ***** válasza:

Érdekes nekem nem kellett hat évig használni a készüléket, csak egy évig. Akkor hol érvényesül az, hogy kétszer annyi ideig kell hordani?

Én hiába viseltem egész nap, ugyanolyan nem lett mint volt, de az tuti, hogy mozogtak a fogaim. Tökéletesek voltak, és most az egyik kicsit mégis előrébb áll. Hiába mennék megcsináltatni megint, arra a pár hónapra minek tetessem fel? Biztos megint ugyanígy járnék. Nem nagy gond amúgy, kicsit olyan Gaby Spanicos, de három év után nem ezt várta volna az ember. Pedig milyen jó és szép volt..

2014. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én eldöntöttem, hogy csak délután és este teszem fel. Ha visszaáll, akkor visszaáll, de én nem fogok egész nap ezzel szenvedni. Ez nem olyan műanyag sín, hanem teljes szájpadlásos színes vacak.
2014. aug. 12. 21:05
 10/12 anonim ***** válasza:

"Érdekes nekem nem kellett hat évig használni a készüléket, csak egy évig. Akkor hol érvényesül az, hogy kétszer annyi ideig kell hordani?

Én hiába viseltem egész nap, ugyanolyan nem lett mint volt, de az tuti, hogy mozogtak a fogaim. Tökéletesek voltak, és most az egyik kicsit mégis előrébb áll. Hiába mennék megcsináltatni megint, arra a pár hónapra minek tetessem fel? Biztos megint ugyanígy járnék. Nem nagy gond amúgy, kicsit olyan Gaby Spanicos, de három év után nem ezt várta volna az ember. Pedig milyen jó és szép volt.."

Nem ismerem a részleteket, de csak azt tudom mondani rá, hogy: kontroll - nélküle az orvos nem tudja hogy mi történik a szádban és biztos hogy nem ő fog felkeresni, hogy akkor most minden rendben van-e a fogaiddal. Lehetséges hogy idő előtt abbahagyatta veled a retenciós készüléket, mert úgy látta jónak (pl. csak egy-két fogat kellett kis mértékben elmozdítani) vagy mert olyan módszert alkalmazott a rögzítettnél, ami ezt lehetővé teszi (pl. a végén már csak merevítésként hagyta fent a rögzítettet és nem húzott rajta vagy eleve rögzített retenciós készüléket alkalmazott - mert ilyen is van). Röviden a 2x annyi idő nem kifejezetten a kivehető készülékre vonatkozik, hanem magára a retencióra.

2014. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!