Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás utáni kivehető...

Fogszabályozás utáni kivehető retenciós készülék hordása egész nap tényleg kötelező?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma vették le a ragasztott fogszabályozómat, nagyon az öröm, de kaptam egy ilyen alsó felső kivehető (nem mélyhúzott) készüléket. Nekem volt már ilyenem szájpadlásos, amikor kisebb voltam. Azt mondták, hogy napi 24 órában kell hordani, de nagyon elviselhetetlen egyébként és amúgy is kivitelezhetetlen, hogy állandóan a számban legyen. Most mit tegyek? Ha nem hordom csak éjszaka és délután akkor abban az esetben is visszaállhat? Nem akarok éjszaka a hányásomba megfulladni, úgyhogy lehetséges az, hogy egy másik fogorvos csinál a részemre egy mélyhúzott esztétikusabb verziót? Kérem tapasztaltak válaszát! Nagyon rossz ez így!

2014. aug. 12. 13:39
1 2
 11/12 Dr. Borbély Zoltán ***** válasza:

A helybentartó készülék lényege, hogy megakadályozza a fogak hirtelen visszavándorlását a korábbi rossz helyükre. A fogakat körülvevő kötőszöveti rostok átépülése kutatási eredmények szerint 3 hónapig tart, ennyi ideig tényleg minél többet kell hordani a készüléket. Ha ez után néhány napi vagy egy heti nem hordás után újra a szájba helyezve azt érzed, hogy teljesen feszülésmentesen visszamegy a helyére, akkor ez azt jelenti, hogy a fogak stabil helyzetbe kerültek, ezért már csak ritkábban kell hordani a készüléket.

A rendelőnkben mi is inkább mélyhúzott készülékeket adunk helybentartásra, mert valóban sokkal kényelmesebb. De vannak olyan esetek, pl. mélyharapásos fogazat, amikor a Hawley-lemez a megfelelő retenciós készülék. Lehet, hogy a te esetedben valóban erre volt szükség, de mostanra már amúgy is ritkábban kell csak hordanod.

2015. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
azóta mik a fejlemények?? én ma kaptam ilyen mélyhúzott kivehetőt..hát nem tudom engem nagyon zavar..és elvileg napi 22 órát kéne hordanom:S úgy maradtak a fogaid?
2015. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!