Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak akkor menjünk fogorvoshoz...

Csak akkor menjünk fogorvoshoz ha fáj a fogunk?

Figyelt kérdés
Voltam kb két hónapja. Azóta észrevettem, hogy lett egy lukas fogam, de nem fáj. Akkor is el kell menni, vagy ha nincs panasz nem csinálják meg?
2014. aug. 13. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De, megcsinálják. Sőt, minél előbb jobb lyukas foggal elmenni, mert akkor egy egyszerű töméssel megoldhat a dolog. Ha már fáj, akkor lehet akár gyökérkezelni kell például, ami már sokkal problémásabb.


Szóval hiába nem fáj, irány a doki!


Mellesleg fél évente-évente egyébként is el kellene menni kontrollra, akkor is ha semmi panaszod nincs.

2014. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont akkor kell még elmenni, amíg nem fáj! Ha észreveszed, hogy valamelyik lyukas...akkor irány a doki. Így még könnyen, fájdalommentesen megmenthető.
2014. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem szoktak fájni a fogaim, de efy évben 4szer megyek el, ilyen átnézésre és leszedetni a fogkövet.

Ha kezd szuvasodni a fogam, akkor észreveszik és betömik, így nem várom meg, míg hatalmas nagy lyuk legyen és gyökér kezelni kelljen.

2014. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is járok, rendszeresen, de legutóbb nem vettem észre, hogy volt, és a fogorvos se, pedig úgy sejtem, hogy akkor is lukas volt már. De nagyon furcsa, mert nem a fogam tetején, hanem az oldalán van a luk. Emiatt nem láttam én, nem is tudtam, hogy van ilyen. De neki észre kellett volna vennie szerintem.

Köszi a válaszokat, megyek akkor mindenképp.

2014. aug. 17. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!