Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korulbelul ket hete kaptam...

Korulbelul ket hete kaptam egy hidat a bal felso 5-os fogam helyere. Ahhoz, hogy felhelyezze lecsiszolta az elotte levo fogam, ami azota is baromira faj, de csak ejszakankent. Miert?

Figyelt kérdés
Azota kikoltoztem kulfoldre,es fel evig nem tudok vissza menni a fogdokihoz. Szerintetek mi lehet a gond? Gyulladas? Mi tudok vele csinalni? valakinek hasonlo tapasztalata a csiszolt fogaval?

2014. aug. 14. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már rajta van a korona, akkor elvileg nem lehetne érzékenység, vagy fájdalom, bár nekem is fájt egy ideig a híd felragasztása után, öblögess Phlogosol oldattal, vagy vegyél Gengigel sprayt, ha nem úgy fáj a fogad, hogy elviselhetetlen, akkor egy idő után elmúlik majd a fájdalom, bár ha éjszaka fáj, akkor az elég gyanús, hogy ott valami gond van. Ha nagyon erős a fájdalmad, akkor 3-4 hét után menj el fogorvoshoz megröntgeneztetni, megnézetni, hogy pl jól zár-e a korona.
2014. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ejszaka elviselhetetlen, elgezd felul fajni, majd kisugarzik az also alkapcsomra es a fulemre is, de fajdalomcsillapitotol percek alatt elmulik. Nem ertem.
2014. aug. 14. 16:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka fáj a fogad, akkor annak vége. El fog halni. Koronán keresztül gyökérkezeltetni kell. Gondolom, ahol élsz, nem kis pénz, de ha meg akarod tartani a fogadat, nincs más lehetőséged.
2014. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ez a csiszolastol van? Mert elotte semmi bajom nem volt azzal a fogammal.
2014. aug. 14. 16:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy sokat csiszoltak le a fogadból, vagy az lehet még a probléma, hogy nem készítettek ideiglenes koronát, amit addig kellett volna hordanod, amíg a végleges elkészül. Így befertőződhetett a fogad a nyitott dentincsatornácskákon keresztül.
2014. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ideigelees koronat tenyleg nem kaptam, de 3 napot kellett varnom a rendes hidra, mert minden extra surgoseggel lett megcsinalva. Kozvetlen lecsiszolas utan, ugyan igy fajt, mondtam is neki, de nem mondott ra semmit, utana felhelyezte a hidat, es delutan repultem, azota is minden este ugyan ugy faj, es nem javul :( Szerinted csak a ghyokerkezeles maradt megoldasnak? Most neztem meg kb. 1000 euro itt.
2014. aug. 14. 17:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos az, mert fogbél gyulladásod van, ami után elhal a fogad, a gyökerén egy gennyhólyag keletkezik, és azt már nehezebb kikezelni
2014. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem szokták ajánlani a rögtön repülést sem, fogászati kezelés után. Ezt nem mondta az orvosod?
2014. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, de nem fertem volna maskepp bele az idobe, igy is meg vasarnap is be kellett mennem hozza. Koszi szepen a valaszod!
2014. aug. 14. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:
a reverzibilis pulpitiszhez hasonló fájdalommal jár a dentinérzékenység, de itt a fájdalmat nem baktériumtoxinok okozzák, hanem a zománccal és/vagy cementtel nem fedett dentinben létrejött hidrosztatikus nyomáskülönbség, mely mechanikailag irritálja az idegvégződéseket.
2014. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!