Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen a SOTE Szájsebészet...

Milyen a SOTE Szájsebészet ellátása a Szentkirályi utcában? Mennyire emberségesek? Kell érte fizetni?

Figyelt kérdés

Jó és rossz tapasztalatokat is várok, lehetőleg attól aki mostanában volt, mert eddig csak 1-2 éves bejegyzéseket találtam.

Nagyörlő fogamat kell eltávolítani, be volt tömve, viszont gyökérig végig repedt, és a teteje letörött. Fogorvos szerint menthetetlen. Ítélet - húzás! Nagyon félek, mert jó és rosszat is olvastam eleget a helyről.



2014. aug. 15. 10:48
1 2
 1/20 anonim válasza:
51%

Én a sotén tanulok orvosnak, ötödéves vagyok, voltam már a szájsebészeten is. Én úgy gondolom, hogy mivel ez egy egyetemi klinika, itt igazán jó kezelésben részesülnél, tuti hogy nem rontják el. Hogy pontosan ki fogja csinálni nem tudod? Összességében amúgy jó ott a légkör, jók az eszközök is (sokkal jobb a felszereltsége mint más vidéki kórházaknak).

Nem ismerem személyesen az ottani orvosokat, a professzorok baromi jól keresnek, a rezidensek és fiatal szakorvosok fizetése viszont borzalmas. Én még csak medikus vagyok, bárhol voltam gyakorlaton, kb minden 100. beteg ajánlott nekem pénzt, de vissza szoktam utasítani. Viszont úgy látom, a betegek 30-40%-a ad hálapénzt az orvosoknak, és bizony a dokik többsége elfogadja. Nem ciki kihagyni a hálapénzt, és pont ugyanazt a kezelést kapnád, aki fizet, azt se látják el jobban soha.

Nem tudom hol olvastál rosszat a helyről, de általában csak a nővérek szoktak bunkók lenni.

2014. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha van TB-d, megcsinálják arra, de vinned kell

a TAJ-kártyád

2014. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az Ügyeletre menj, ami lent van a fszt-en
2014. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Ezek a vélemények riasztottak meg ennyire:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__29..


Igaz, ezek nem mostanában íródtak, azóta változhatott a személyzet.

2014. aug. 15. 13:04
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem is kéne a szentkirályiba mennem, de annyira félek ettől a helytól, h az nem igaz. én is fele-fele arányba olvasok jót és rettentő rosszat. Én gondolkoztam a magándokin is, de ott se tudnék kit választani, szentkirályiról sincsenek friss kommentek. Nem tudom mit csináljak, mert már húzni kéne a fogamat.

Meg rezidens húzná ki a fogamat? attól is becsinálok, lehet, hogy fejben tudásban meg van mindene, de tapasztalata nincs sok. mi van ha elrontja? Nekem leghátsót kéne húzni, ahol eltalál egy ideget akkor jól nézek ki. Idősebbek meg már "beleunhattak" azok meg lehet hentesként húznák ki... :'(

2014. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Bár nem budapesti vagyok, így nem tudok nyilatkozni a helyről, de az utolsó válaszolónak üzenném, hogy ne féljen a rezidensektől! ;)


Nekem anyukám meg bátyám is fogorvos, bármi gond volt a fogammal, anya mindig, vagy bátyámhoz küldött, míg rezidens volt, vagy az ő szintén rezidens ismerőseihez, mikor ő elutazott (mm bátyám). Sokkal figyelmesebbek, precízebbek, mint a már régóta praktizáló fogorvosok.

Most is letört a fogamból egy darab, egyből a rezidensrendelőbe küldött anya, nem bármelyik ismerőséhez. Ja, ő maga már csak fogszabályoz, ilyen aprólékos, sziszi-fuszi dolgokkal nem foglalkozik már, csak hogy értsd, ő miért nem lát el.


Szóval ne félj tőlük, nagy eséllyel jobban jársz velük ;)

2014. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös :)


Ha választhatnék én is inkább rezidenseket választanék, de én pont attól félek, hogy nem rezidenshez, hanem valami beleunt idősebbhez kerülök, ők általában a figyelmetlenebbek.


Tényleg furcsa hogy idénről még semmi info a Szentkirályiról, pedig rengeteg véleményt olvastam :(

2014. aug. 15. 15:14
 8/20 anonim válasza:
én is hétfőn megyek a Szentkirályiba... :( sajnos a doki nem tudta megcsinálni a kürettálást, így nyitott lesz... vágnak varrnak... nem félek... ááá dehogy :(
2014. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Épp a napokban mondta egy kolléganőm, aki rengeteget járt oda, hogy ott vannak a legjobb orvosok és a legjobb ellátás. Meglepődtem, mert én ugyan még nem jártam ott, de mindíg úgy gondoltam, hogy az egy rémes hely.
2014. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Igen, én is így gondolom, hogy rémes, de majd hétfőn leírom a tapasztalatom.... (8as voltam)
2014. aug. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!