Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem mosok fogat és ez így...

Nem mosok fogat és ez így nekem jó?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom sose mostam fogat, van pár rossz fogam de az annak is van aki mossa, plusz annyira nem is sárga, van aki mossa és sárgább neki. De miért mossak akkor fogat?
2014. aug. 16. 20:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem Te a világ egyik legigénytelenebb embere vagy... El bírom képzelni, hogy ott rothad a kajamaradék a szádban és rám jön tőle a hányinger. És igen, ha nem mosod ki, akkor ott rohad és annak bizony szaga van. Egy ilyen igénytelen embert, akinek rohadás-szagú a szája, messziről elkerülnék. Te már megszoktad azt a szagot, meg ízt, de a normális, önmagukra igényes emberek nem.

Egyszer három napig nem mostam fogat, mert részt vettem egy egyetemi vizsgálatban, amit egy barátnőm csinált és a harmadik napon azt hittem, hogy már tényleg megőrülök... Lepedékes volt a fogam, a nyelvem, borzasztó volt érezni a reggeli maradványainak ízét egészen ebédig.

Mindig azonnal rájövök, ha valaki nem mosott fogat mondjuk reggel... És lehet valaki akármilyen szimpatikus, ha bűz áramlik ki a szájából, amikor megszólal...


De azért az vigasztal, hogy valószínűleg csak egy unatkozó troll vagy:) Ha mégsem, akkor inkább szégyellned kellene ezt az egészet, mert ez az igénytelenség magas foka, nem pedig világgá kürtölni, méghozzá ilyen büszkén.

2014. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Akkor most elmondom az egyetemes titkot. Nem létezik olyan, hogy valakinek genetikailag rosszak a fogai, ahogy olyan sincsen, hogy genetikailag kövérek vagyunk. Hajlam van rá igen, de a MEGFELELŐ szájhigiéniával, RENDSZERES fogorvosi ellenőrzéssel kordában tartható. Aki mossa a fogát mégis lyukasak a fogai az több, mint valószínű rossz technikával teszi azt, az sincs kizárva, hogy rossz a fogkeféje. Nem egy emberrel találkozok, aki elhiszi antalvali bullshitelését, miszerint a fluoridok veszélyesek, holott elsőszámú (!) zománcvédő, aki ezt ignorálja, az ne is csodálkozzék. Aztán ott a fogselyem használata. Nem, az elektromos fogkefe sem helyettesíti a fogselymet, amit hetente legalább kétszer, de leginkább naponta kéne használni, minden fogközi helyen, nem csak ott, ahol szimpatikus. Fogorvoshoz meg nem csak akkor járunk, mikor már fáj a fogunk, a fájdalom már meglévő problémát jelez. Félévente egy ellenőrzésre elruccanni nem egy nagy dolog, sok fogorvoshoz még időpontot sme kell kérni hozzá, mert olyan ritka számba megy, hogy az átlag ember leellenőrizteti a fogait. Összefüggés pedig nincs aközött, hogy anyukádnak meg apukádnak milyen volt a fogsora, ne hasonlítsuk már a 30-40-50 évvel ezelőtti időszakokat a maihoz, könyörgöm! Ja, az étkezési szokásokat kihagytam, de kis logikával azt is ki lehet találni, hogy természetesen közrejátszik.

Aki nem mos fogat, hát tegyen úgy, nem nekem tesz szívességet, még csak nem is a fogorvosának, hanem saját magának.

2014. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
11: figyelj, nem rohad ott a kajamaradék a számba mert hiszed vagy nem, a nyál lebontja. A fogam közé meg nem szorul be mert szépen szorosan szabályosan állnak. És nincs szájszagom sem, csak ha reggel felkelek, de ha eszek vagy iszok valamit utána nincs.
2014. aug. 21. 06:36
 14/22 anonim ***** válasza:
fúj.
2014. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

11. vagyok.


Nekem ne magyarázz arról, mit csinál a nyál, meg mit nem csinál, fogorvostan-hallgató vagyok, de azért köszi a próbálkozást, majdnem elérte a vicces kategóriát.

Felvilágosítalak, hogy a nyál nem arra van kitalálva, hogy a kaját a nullával tegye egyenlővé, ahogy azt te elképzeled. Igaz, hogy a táplálék bizonyos részei oldódnak nyálban, elősegítve az ízérzés kialakulását, de a nyál nem azért van, hogy a darabos kajából vizes oldatot csináljon állandóan... Esetleg csak lemossa a fogadról a darabokat, amiket te meg lenyelsz, és ezzel a szemmel látható probléma máris meg van oldva (neked nincs is igényed ennél többre).

És akárhogy is állnak a fogaid, igenis bemegy közéjük valami, ha nem is konkrétan a darabos kaja, de a mikroszkopikus kis lakótársaid mindenképpen. És igenis ocsmány szájszagod van, csak te nem érzed, mert már hozzászoktál ahhoz az undorító, hányingerkeltő bűzhöz, ami a szádban van.

És ne gyere majd most az ősemberrel, aki nem mosott fogat, mert az nem zabált olyanokat, mint mi, 21. századi emberek.


Egyébként olvasd el újra és újra a 12. válaszoló válaszát, minden szaván megérné elgondolkodnod egy kicsit, mélyen magadba szállva.


(Azért egy kicsit még mindig reménykedem, hogy csak egy unatkozó kölyök vagy, akinek elmentek a szülei nyaralni és nincs más dolga, mint hogy kamu hülyeségeket írogasson ide...)

2014. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát csak látom hogy nincs közte semmi... A néhány lyukon kívül semmi baj nincs velük. És nincs szájszagom...
2014. aug. 21. 13:09
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"néhány lyukon kívül"

Az a néhány lyuk bejárat a baktériumoknak, és egyre mélyebbre fog szuvasodni. Ha elérte a zománc alatti dentin réteget, akkor már fog kellemetlenséget okozni, de nagy fájdalmaid akkor lesznek, ha elérte a fogbelet is. Utóbbi esetben már csak gyökérkezelést lehet alkalmazni, de rosszabb esetben fogvesztés is előfordulhat.

A szájszagodat te nem érzed, más igen. És 100 % hogy van, ha több napos kajamaradék kacsintgat ki a fogközekből, ahogy a 2 napos lepedék is ontja magából a bűzt. A fogkő nem más, mint a lepedék mineralizálódott változata, 1-2-3 hét kell hozzá, hogy kialakuljon. Szintén bűzlik, mint a kaki (és tényleg)

Nálam konkrétan szakítási ok, ha kiderülne a páromról, hogy nincs szájhigiéniája, de mivel én mindenkinek először a fogait (és a haját) nézem meg, ezért jó eséllyel már össze sem jönnék vele.

2014. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Hát csak látom hogy nincs közte semmi..."


A nagy fenét látod... Egyáltalán nem látsz be a fogaid közé, főleg akkor nem, ha mint mondtad, szorosan állnak. Ha tetszik, ha nem, igazam van.

2014. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
megkérdeztem a barátomat, azt mondta hogy nem büdös a szám. szóval ennyit erről.
2014. aug. 23. 09:07
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Ez nem azt jelenti, amire Te gondolsz...

Ez csak annyit mutat, hogy Ő is valószínűleg olyan igénytelen, mint Te. Ha jól esik neki bedugni a nyelvét a tegnapelőtti kajába, hát mindkettőtöknek egészségére.:)


ENNYIT erről:D:D


Na pá!

2014. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!