Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hányszor mostok fogat egy nap?

Hányszor mostok fogat egy nap?

Figyelt kérdés

Sokfelé hallani, minden étkezés után kellene.


Próbálok napi 3x, főétkezések után mindig fogat mosni, pl még étterembe is szoktam vinni a kis fogmosós kitet, de mi van a napközbeni étkezésekkel? Imádok napközben is rágcsálni valamit, ilyenkor mit lehetne tenni? A legrosszabb, hogy reggeli után fogat mosok fél órával, eltelik még fél óra, és megint éhes vagyok. Ilyenkor jön az egyezkedés magammal, hogy akkor húzzam még ki egy óráig, hogy ne menjen kárba a fogmosás, aztán eszek később.


Gyerekkoromban sok nyűg volt a fogaimmal, így most próbálok rájuk minél jobban vigyázni. Nem érzem kellemetlenségnek a fogmosást, de gondolom napi 5 mosás sem tenne nekik jót.


Tudtok valamilyen ételt, amit ha étkezés után eszek, a természeteshez (ősember) hasonló módon megtisztítaná a fogaim? Rágjak sárgarépát? Vagy inkább szájvíz, rágó?



2014. aug. 14. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2x mosok naponta.

A rágcsálások után próbálj fogselymezni, vagy szájvizet.De a rágó sem rossz

2014. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel és este mosom a fogaim. Ha napközben eszem-iszom nem mosok fogat utána, nem büdös a szám és nem romlanak a fogaim sem. Szerintem a túl sok fogmosás nem tesz jót a fogaknak, pláne nem ezekkel az agyonvegyszerezett ki tudja miből készült fogkrémekkel... Ha minden áron ragaszkodsz a napi többszöri fogmosáshoz, akkor érdemes házilag, gyógynövényekből és természetes anyagokból készített fogkrémet használni. Egyébként úgy tudom, hogy az alma fogtisztító.

A sok rágózás sem jó. Amikor rágózol, ugye rágsz, amihez több nyál termelődik, mert a szervezeted azt hiszi, hogy eszel. A gyomor is előkészül a kaja fogadására, több savat termel az emésztéshez, de ugye a kaja nem érkezik meg, így a rágózástól csak éhesebb leszel.

2014. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2, max napi 3, de az azért ritka.
2014. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Gondoltam én is az almára, de az is elég savas, amikor azt eszem, mindig olyan fura "tapintása" lesz a fogaimnak. A fogorvosom is azt mondta, hogy több helyen vannak zománchibáim, ezért nem akarok savasat enni, vagy ha eszek is (pl egy pohár narancslé), utána valahogy helyreállítani a pH-t.

2014. aug. 14. 11:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb heti egy v kevesebb xD
2014. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este, azaz kétszer+ este szájvizet használok.
2014. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2szer reggel és este
2014. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Reggel és este, szájvízzel, bár néha többször, a fogszabályzó miatt, mert ha abba beleragad valami, azt van, hogy csak úgy lehet kiszedni.
2014. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Napi háromszor, azaz minden étkezés után. Kaja után fél órát várok, aztán fogkefe, fogkrém, fogköztisztító kefe, fogselyem, reggel és este szájvíz. Édességet csak reggeli után vagy az ebéd részeként szoktam enni.
2014. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én naponta max 2x, sajnos van, hogy este elfelejtem, vagy nincs kedvem.
2014. aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!