Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mar hosszabb ideje bevan...

Mar hosszabb ideje bevan gyulladva az inyem egy helyen es levan huzodva az inyem. Nem faj csak picit erzekeny es neha picit verzik. Mitol lehet? Mit csinaljak hogy elmuljon?

Figyelt kérdés
Marciusban volt egy vetelesem,azota mozgolodik az inyem bevan gyulladva.Voltam doinal aki csinalt roggent az azt mondta jo,szerinte azert huzodott le az inyem mert a porcelan fogok kozott nem tudom rendesen megmosni.A gyulladasra adott corsodyl zselet amivel fogat kellett mosnom es ugyanolyan szajoblitot 4 hetig hasznaltam de semmi valtozast nem latok!Valamikor pirosabb az inyem valamikor picit jobb.Mitol lehet?Kulfoldon vagyok es a sajat fogorvosomat csak nov. korul tudom folkeresni!!!
2008. aug. 6. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! A terhesség is kiváltó tényező lehetett, ezt terhességi ínygyulladásnak nevezik. C-vitamin hiány, vashiány is lehet az okozója. Fogkő, rossz tömések, rossz fogak, pótlások, helytelen fogmosás, legyengült immunrendszer, fogamzásgátló tabletta. Ez mind. Fontos, hogy ilyenkor is mosd azt a részt, nem baj ha vérzik. Ha nagyon szorosan vannak a fogaid egymás mellett, attól is lehet. Hogy mikor pirosabb, mikor enyhébb, valószínűséggel az elfogyasztott ételtől is függ. Fűszeres, sós...nekem ez a tapasztalatom. Sokféle öblögetőt kipróbáltam, de nekem sem jöttek be. Vitaminokat kezdtem szedni, sok gyümit eszem, várom a hatását.
2008. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem dohanyzom,nem eszek fuszereset rendesen odafigyelek a fogaimra!Rendbe volt teve!Nem azt mondom hogy kis szuvasodas nincs de figyelek ra,rendbe tartom oket.Naponta2-3 szor mosok fogat.Szedek vitamint is.A terhessegem marciusban volt!!!!Az mar nagyon reg volt!!!!
2008. aug. 6. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!