Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tuti megoldás van...

Milyen tuti megoldás van fognyaki szuvasodásra?

Figyelt kérdés

elég sok fogam lukad ki az íny-fog találkozásnál, főként kivülről. azt mondják a fogorvosok (elég sok fogorvosom volt már) hogy rosszul mosom a fogam, azért van - fogtechnikai hiba, dörzsölöm nagyon az ínyemet... hát mióta figyelek, és elektromos fogkefével óvatosan mosom, még inkább keletkezetek lukak :(


egy fogamat már ki kellett húzni, 3 évente kipottyant az oldalsó tömés, és már a fog közepéig tartott az "odú" már nem tudták menteni...


na a másik ilyen oldalról fúrtból is kiesett (2,5 év után) a tömés. már előre félek.


van két fogam (főként ezek a rágófogak előtti fogaim) aminek már szép barnásak a tövei (amúgy szépek a fogaim, igaz, eléggé hajlamos vagyok a fogszuvasodásra) ezeket már úgy szeretném megcsináltatni, hogy ilyen ne legyen.


van valakinek ebben tapasztalata?


létezik valami megoldás - korona, héj, bármi, ami TARTÓS eredmény, nem esik ki belőle a tömés folyton, és nem lesz gyökérkezelés a vége...


köszönöm előre is


2014. aug. 19. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg direkt héj.

Nem szokott érzékeny lenni mikor mosod?

Elmex géllel kend át naponta többször.

2014. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

voltam egy újabb dokinál (ez már talán a nyolcadik felnőttfogorvosom) akit megkérdeztem.

azt mondta, hogy

ha túl mélyre lefúrkálnak az ilyen oldalt tömött fognál

akkor gyökérkezelés lesz belőle

de ha már túl nagy az odú, és nem lehet tömni, akkor ki kell húzni.

mutattam a második ilyen fogam (ugye az elsőt már kihúzták) ez még csak 3x lett javítva - kipottyan a tömés, és egyre lejjebb fúrnak (kipottyan 3 évente, mert túl nagy az igénybevétel, mégiscsak a fog külső oldala) szóval mondta, hogy megnézi, de lehet, gyökérkezelés, de az is lehet, hogy ezt is ki kell húzni.


héj, vagy korona csak abban az esetben játszik, ha nem az a verzió van, hogy túl nagy a lyuk, és nem inkább kihúzandó


ergo az én fogaim ha ínynél kilukadnak, akkor már mindegy nekik, mit csinálnak, ki kell húzni előbb útóbb :(


ja, igen. a doki szerint (aki most megerősített abban a gondolatomban, hogy eddigi orvosaim hülyeséget mondtak) szóval a doki szerint az ilyen fognyaki szuvasodás kizárt, hogy rossz fogmosási technikától legyen, pont hogy az véd, ha jó alaposan mos fogat az ember.


hát nekem ez az elmex fogépítő dolog kicsit fura. van tudományos bizonyíték rá? beépül? épül a fog? persze meg fogom próbálni, mert eddig meg 1200 ft-os fehérítős fogkrémet vettem, sarkizúzmós akármilyet, tehát árban egy elmex is ott van, de én nem hinném, hogy egyik fogkrém nem ér semmit, a másik meg felépíti a fogat.


amúgy kérdeztem, a cola okozhat-e ilyen romlást, mert egy pár évig nagyon sok lightcola-t ittam, és azt monda a doki, hogy bizony-bizony.


ma már nem iszom, csak maximum hetente össz-vissz 0,5 litert, átlagban. (és mindenkinek jelzem a cola eme ártalmas oldalát)

2014. aug. 27. 14:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem inkább keress fel egy 9. fogorvost is, mivel ha direkt héjat tenni rá még a csiszolt fognyaki tömésre, akkor nem tudnak kiesni a tömés, és nem húzódna le még jobban. Esetleg nem dörzsölöd túl erősen.

Még egy kérdés, ne haragudj ha nálad nem aktuális, de nem voltál te esetleg étkezési zavaros (bulimia és/vagy anorexia), főleg, hogy ennyi light cólát ittál és fognyaki kopásod van?

2014. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!