Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Előfordulhat, hogy az egyik...

Előfordulhat, hogy az egyik fogam szuvasodik, de a másikban érzek fájdalmat?

Figyelt kérdés
A bal felső hatosom anno barázdazárva lett, ami szépen kikopott az évek folyamán, viszont elég mély barázdák vannak ott, sajnos nem tudom teljesen jól megmosni. Látok egy szürkés elszíneződés az egyikben, szerintem már komoly szuvasodás is lehet. Mégis az antagonistájában érzek éles fájdalmat, mikor úgy harapok. Voltam fogorvosnál, a bal alsó hatosban nem látott semmit, a felsőre meg azt mondta, még nem akad benne a szonda, nem kell tömni. Most mi lesz akkor? Mert én arra gondoltam, hogy esetleg, ha ugyanaz az ideg fut ott végig, akkor talán van ilyen, hogy nem tudom megállapítani, hogy hol is fáj, nem?
2014. aug. 19. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Nem is kell szomszédosaknak lenniük, át tud sugározni a felső fogsorból az alsóba is... Nekem gyakran volt olyan, hogy másik fogamban éreztem a fájdalmat, nem a rosszban. Ezért is kell jó fogorvos, nem olyan, aki megkérdezi, melyik fáj és kikapja (még ami fáj, azt se húzza már ki, ha menthető, ugye. nem mindenkinek van 1 szuvas foga életében).
2014. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor most mit tegyek? Csak körzetishez tudok járni sajnos. Kérjek újabb időpontot és rágjam a szájába, hogy ez és ez van? Esetleg kérjek beutalót egy RTG-re? A bal felső hatosomnál egyébként egyáltalán nem érzek fájdalmat, ezért is vagyok bizonytalan.
2014. aug. 19. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!