Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömőanyaggal felépített fog,...

Tömőanyaggal felépített fog, normális hogy 1 hónap után széttörik?

Figyelt kérdés
Van egy gyökérkezelt fél fogam... Nem csapozták, hanem felépítették tömőanyaggal, de tegnap kitört belőle egy darab, ma pedig mozog az egész építés... Mit csináljak? Kérjem hogy építsék fel újra, vagy csapozzák inkább? :/
2014. aug. 21. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy abból is van sokféle. Különböző árban, különböző minőséggel. Ha rosszabb minőségű, és azért tört le, az végül is benne van a pakliban, főleg ha sokat kellett pótolni. Nyilván ezt kívülállóként nem lehet megmondani, ezt csak a fogorvosod tudhatja, ő pedig nyilván nem fogja megmondani, ha esetleg olyannal dolgozik.


Talán érdemes elgondolkodnod egy fogtechnikus által készített betéten. 2-3x annyi mint egy tömés, de jóval tartósabb is, főleg ha sokat kell pótolni.

2014. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tömés ingyen volt! :/ Azért csinálta így a csaj, mert azt mondta ez is tartós, és ne fizessek a csapért... Egyébként tényleg fura tömőanyaggal építette fel, mert kicsit érdes, míg van egy sima tömésem , amit magán úton rendeztem, és ha a nyelvemmel ahhoz érek, akkor teljesen sima, fényes, és illeszkedik a fogamhoz... Amivel meg felépítették a fél fogam, az az anyag teljesen elvált a fogamtól, teljesen más tapintású.
2014. aug. 21. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik érdes ha nem csiszolják le :).
2014. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Több féle tömőanyag van forgalomban. A fényrekötőket le szokták polírozni, hogy sima legyen, de a cement tömések azok érdesek.
2014. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a csap a lényeg, hanem a korona. Mondjuk annak a felépítéséhez kellhet a csap.


Érdekes amúgy, mert az én fogdokim meg folyvást azon pörög, hogy némelyik felépített fogam helyett koronát akar tenni, viszont, amit meg ő megcsinál az nekem tényleg évekre szól.


Mindenképp menj vissza mielőbb, mert ami mozog, az hamar ki is esik, az meg nem jó. Aztán, ha tudsz rá áldozni, csináltass rá koronát (meg ha kell, tetess bele gyökércsapot), úgy biztos tartósabb lesz.

2014. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátsó fog vagy elülső?
2014. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

bal oldali fog, és cementtel lett felépítve! :S

Tudtam egyébként h egy csapot, koronát nem úszok meg, de basszus nem gondoltam volna hogy 1 hónapot se bír ki a felépített fogam...

2014. aug. 22. 20:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mondta a fogorvosod, hogy kíméld azt a fogad, és lehetőség szerint ne használd, ne harapj keményre? A cement nem olyan tartós, mint a fényrekötő, azért szokták csak ideiglenes tömésnek használni.
2014. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!