Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha két hétig van a fogamban...

Ha két hétig van a fogamban az ideiglenes tömés és a gyógyszer az nem ártalmas? Mit tegyek? Első gyökérkezelés után nektek hány nap múlva kellett visszamennetek?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvos mehetek három nap múlva, vagy egy hét múlva is. Megbetegedtem, belázasodtam és csúnyán köhögök. Hívtam telefonon, de nem veszi fel. Nem tudom mit csináljak. Kétségbe vagyok esve.

2014. aug. 26. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Általában egy hét után szoktak visszahívni, de a 2 hét is belefér, ha nem fáj a fogad, ne aggódj.
2014. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem anno 2 hónapig volt benne, mert a doki csak addigra adott időpontt.
2014. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Két hónap után már véglegesen tömte vagy még egyszer kitisztította? Nekem még újra tisztítás lenne, végleges tömés ki tudja mikor.

Nem fáj egyébként, csakk kicsit érzékeny.

2014. aug. 26. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Kitísztitotta 2 hónap után, utána véglegesen tömte.
2014. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted ha ártalmas lenne, akkor beletennék a fogadba?!

Ugyan már!

Egyáltalán nem gond, ha tovább marad benne kicsivel.

2014. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
2 hónap után felszívódik a gyógyszer a gyökércsatornádból, tehát azelőtt menj vissza, hogy ki tudják cserálni a betétet, vagy végleg le tudják tömni a fogadat.
2014. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az ártalmast úgy étettem, hogy nem jár-e le a hatása és begyulladhat vagy baj-e ha nem cserélik ki időben. Akkor megnyugodhatok amíg meggyógyulok még hat és nem lesz belőle baj ha csak a később megyek vissza.

2014. aug. 26. 16:14
 8/10 A kérdező kommentje:
A #6 os válaszolót aki lepontozta, miért? Nem két hónap alatt szívodik fel?
2014. aug. 26. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem szívódik fel egyátalán. Az ideiglenes tömés gyógyszert tartalmaz, könnyebben eltávolítható és hamarabb elkopik mint egy végleges tömés. Max. 1-2 hónapra teszik be, de ettől többet is kibírhat. Nem valósíthatóak meg vele a végleges tömés követelményei (jó zárás stb.), hosszú távon ezek miatt sem ajánlott az ideigelenes tömés, de 1-2 hónapig teljesen rendben van, véletlenül sem ártalmas. Két hétig meg főleg nem.
2014. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Én a gyógyszeres tömést mondtam, hogy felszívódik, azt, amit a gyökércsatornába tesz az orvos. Nem arra értettem, amit a koronai részbe rak.
2014. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!