Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt rendeződnek...

Mennyi idő alatt rendeződnek helyre a fogaim egy fogszabályzóval?

Figyelt kérdés
Sajnos elég rosszul állnak. Az egyik metszőfogam "rálóg" a másikra és van egy magasan álló szemfogam is. Fáj a fogszabályzó feltétele, igazítása? Mennyi idő alatt lehet megszokni? 19/L

2014. aug. 27. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz lenne megsaccolni, mennyi idő kell hozzá.. A felrakása után nekem egy hétig fájtak a fogaim kb, ilyen kellemetlen érzés inkább, nehéz vele enni, csak puhát tudtam. De gyorsan megszoktam egyébként. Mikor aktiválnak, akkor szoktak még fájni 1-2 napig a fogaim, ilyen feszítő érzés, vagy nem is tudom igazán elmondani milyen. De nem vészes, ki lehet bírni.:) Szerintem kérdezd majd meg az orvost, hogy mennyi időre számíts, bár ők se mindig tudják megmondani.
2014. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rondán álltak a fogaim, kicsit több mint másfél évig volt fent a fogszabályzóm és most éjszakaim van. A fogszabályzó felrakása nem fáj, csak utána nekem nagyon húzta a fogaimat és én két hónapig nem tudtam harapni, de rágni hamarabb tudtam. Én sokat szenvedtem vele, mert nem ehettem a kedvenc kajáimat, meg néha fájdalomcsillapítót kellett szednem. De a fogaid valószínűleg hamar látványosan javulni fognak, nekem legalábbis ez volt, 1 hét alatt már sokat javult. Persze csak az elején ilyen nagy a változás és ha már jó helyen vannak a fogaid akkor is fent kell maradnia még pár hónapig.
2014. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fáj a feltétele, az utána lévő egy hét lesz fura, mire megszokod, de utána észre sem veszed, hogy ott van :) Eleinte érzékenyek lesznek a fogaid, de 1 hét alatt ez is elmúlik és idővel minden jó lesz, szóval ne félj. Az aktiválások/ívcsere utáni napon lehetnek még érzékenyebbek a fogaid, de igazábolól az első egy hetet kell kibírni, utána már semmiség.
2014. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Eléggé félek, mert nagyon nehezen viselem a kényelmetlen dolgokat....de hát valamit valamiért..

2014. aug. 27. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell aggódnod, gyorsan meg lehet szokni.:)
2014. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Szükségem van rá :)
2014. aug. 27. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó felrakás tényleg nem fáj, max kellemetlen, ha rángatják a drótot a fogaidon. De nekem holnap fúrják a fogamat, kicsi lyuk, mégis annyira félek a fájdalomtól, inkább rakatnék fel egész életemre fogszabályzót. (2-es voltam)
2014. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!