Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen rosszak a fogaim?

Miért ilyen rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés
Már egykét éve nagoyn megromlottak a fogaim. Soha nem voltak teljesen jók, de most már egészséges épp fogaim egyik pillanatról a másikra letörnek, és kipottyan. Eddig két fogammal történt ilyen. És ma reggel ahogy mostam a fogam észrevettem , hogy az alsó első két fogam teteje kezd csúnya lenni. Olyan mintha átlátszó lenne de ha jobban megnézem úgy látom , hogy kezd elfeketedni. Dohányozni dohányzom de max 3-4 szálat naponta. Szerintetek miért lehet vagy mit tegyek hogy jobb legyen? Esetleg tudnátok olyan magnézium, kalcium vitamint ajánlani ami ér is valamit.

2014. aug. 29. 08:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Mit tehetsz, hogy jobb legyen? A te helyedben én már sírva rohannék egy fogorvoshoz.
2014. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Rendes fogmosás fogselymezés mellett használj Tooth Mouse-t, ecsetelésre. Ez felépíti a fogaidban az ásványokat.
2014. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az a baj ha elmegyek sztk-ba akkor kihúzzák a rossz fogaim. Ha máshova megyek meg 20-30 ezernél indul.

A Tooth mouse-t kipróbálom köszönöm.

2014. aug. 29. 08:55
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már SZTK-ban is a fogmegtartásra törekszenek.

hány éves vagy?

Lemérted már egyszer is, hogy hány percig mosod a fogad?

Minimum 3 percig kellene, és legalább reggel és este.

Emellett szájvíz, fogselyem és elmex gél. Utóbbit patikában tudod beszerezni, heti1x kell használni.

2014. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
ezt a Tooth mouse-t megtudom venni bármelyik patikába?
2014. aug. 29. 08:57
 6/22 A kérdező kommentje:

27 vagyok. Igen mére mmár pár éve 3-4 percig mosom. Reggel és este. Csak fogkrémet használok és néha szóda bikarbónát. Arról a gélről még nem hallottam beszerzem azt is.

Sajnos születésem óta rosszak a fogaim.

2014. aug. 29. 08:58
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

?? Mért nem jársz ellenőrzésre? Akkor amint elkezd romlani, betömik. A húzás csak a nagyon elhanyagolt, teljesen tönkrement fognál jön szóba.

Az nem normális, hogy kipottyan. Akkor mos t foghíjas vagy?


Akkor fájós foggal jársz születésed óta? Vagy mi?

2014. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként az iskola viszi a gyerekeket kötelezően fogászatra minden évben legalább egyszer. Ezekről hogyan maradtál ki?
2014. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem maradtam ki. Eddig két fogam pottyant ki, mind2 21-22 -23 évesen. Mindkettő ugyanúgy először letört a fele. Utána a másik fele. Az első bele is tört és ki is kellett vágni szájsebésznek. Mindkét bölcsességfogam begyulladt és kikelett húzni. Van ezen kívül két betömött fogam.

Bevallom én se megyek egyből fogorvoshoz de nem félek tőle , úgy hogy ha több mint egy hétig fáj elmegyek.

De az vesse rám az első követ aki második nap elmegy.

Sajnos sokáig húztam ezt a dolgot, nem vagyok felvetve pénzel és itt ahol lakom mindenki arany áron dolgozik. Az sztk-s nő akihez tartozom meg folyton húzni akar fogat és nem menteni. Most jelenleg úgy nézem nincs rossz fogam már amennyire érzi ezt az ember. Csak azt is érzem hogy nem erőssek meg hát probléma , hogy most már kezdem látni is.

Ez már rémisztő volt kicsit (nem kicsit) úgy hogy jövőhéten mindenképp elmegyek sztk-ba de szerettem volna tudni otthon mit tudok tenni érte.

Köszönöm a válaszokat.

Magnézium kalcium, vitaminokat nem ajánlotok vagy fölösleges?

2014. aug. 29. 09:13
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt esetleg nézd meg: [link]


Tudom, micsoda horror árak vannak magánfogászatokon, de én inkább fizetek, azóta nem bízom az SZTK-ban, amióta ott elszúrták párszor, fájós foggal mentem többször is, röntgen is volt, és "nem láttak semmit" (Budapest). Most ezt a kuponos dolgot próbálom meg majd, hátha.


Ezen kívül Elmex termékek, Parodontax termékek, meg amiket a többiek írtak. (Meg a dohányzás nem biztos, hogy jót tesz.)

2014. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!