Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennyes/gócos fog gyökérkezelé...

Gennyes/gócos fog gyökérkezelése sikeres volt nálatok? Úgy hallottam, hogyha gyökérkezelés során nem sikerül eltávolítani akkor vagy kihúzzák, vagy amputálják a gyökércsúcsot. Kivncsi vagyok mennyire elég a gyökérkezelés.

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

nekm kb7 ével ezelött kezték a gyökérkezelést. nem túl sokszor jártam. majd jó 5 évet hanyagoltam. aztán megint járok. már vagy fél éve (kb).

nem fáj. semmi rosz érés. csak ott a feltellés. olyasmit mondtam a fogdokinak: nem lehet felszúrni az inynél, és kinyomkodni. (felháborodott ezen)

pedig hallotam hasonlót nemrég hogy ha nagyon nem gyógyul, alkalmaznak ilyet. (ez utóbbit nem fogorvos mondta) egy jó fogorvos, nem huzza ki, csak ha más lehetőség nincs.

2010. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem már 2 fogat húztak, két alós 6-at(( Az egziknek már koronája is alig volt, a másiknál viszont mind a két gyzökércsúcson állítólag nagyon nagy góc volt, csípőből elutasította a kezelést, elküldött szájsebészhez kihuzatni....aztán addig tologattam, mig a koronám szépen letöredezett...Most meg egy másik lehet begócosodott.

Neked is nagyon hullott a góctól a hajad?

De mi az hogy évekóta jársz???

2010. jan. 17. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem halogasd, mert bármilyen szövődmény kialakulhat.

Hajhullástól kezdve, szívburok gyulladásig. A fog mindenre kihat.

Nekem volt egy fogam, ami fájdogált, ha gyógynövényes fogkrémmel mostam fogat, akkor nem fájt, ha simával akkor igen. Egyszer elmentem egy fogorvoshoz, megnézte, azt mondta gyökér kezelni kell. Elkezdte, megszúrt valami gennyzsákot és ömlött a fogból a tartalma. Úgy döntött kihúzza. Miután kivette a fogat, alatta egy borsó nagyságú gennyzsák volt. Üzente a belgyógyászomnak, hogy elképzelhető, hogy sok problémámat ez okozta.

2010. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
(17:50)mikor nagyon megbetegedett a fogam nagyon fájt. (ráharaptam egy gumicukorra)nagyon mozgott, és látványosan kintebb volt mint eddig. aztán nem fájt késöb. aztán mikor elmentem fogászatra (sokkal késöbb) hogy icipici letört darabot pótóljon rajta, megmondam mi van a foggal, gyökérkezelni kell. szuri nélkül furta ki. nem fájt. járogattam a fogászatra, kezelgette, mindig épphogy csak befértem a rendelésébe. aztán hagytam ahogy van aztán eltört ez a fog, most pótolni szeretném.mert nem szeretek igy mosolyogni. vigasztalnak, hogy más is van akinek sokáig kellett járni emiatt.
2010. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarlak elkeseríteni, de gócos/gennyes fogat nem szoktak gyökérkezelni, azt kihúzzák ált., mert csak még nagyobb baj lehet belőle.
2010. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer begyulladt a fogam, de a gyökérkezelések segítettek (3-mat is kellett).
2010. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia(sztok)!

Ha "gócos" a fog, először is gyökérkezelik..

Az orvostól függ- meg persze , hogy menthető-e még a fog-

a foghúzás, vagy gyökércsúcs rezekció műtét , melyben eltávolítják a gennyzacskót -a fertőtő szövetet- miközben a károsult foggyökereket megcsonkítják.

Szájsebész által elvégzett műtét , szinte fájdalommentes.

Sajnálatos módon a góc ezekután még kialakulhat, míg beteg a fog, fertőzi vele a szervezetet is.

2010. aug. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!