Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt a fogam, van...

Begyulladt a fogam, van itthon dalacin viszont van egy olyan problémám hogy nem tudom lenyelni ezt a kapszulát (? )

Figyelt kérdés
ha összetöröm úgyis hat vagy olyat inkább ne csináljak?
2014. szept. 5. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak felezd el ha ugy le tudod nyelni de port ne csinálj belőle.
2014. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A dalacin nem felezhető,mert kapszula.
2014. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem lehet kisebb darabokban lenyelni, de egészben nem megy, valószinüleg félreértettetek... arra gondoltam hogy azt a kibszott port ami a kapszulában van mondjuk teával vagy vizzel meginnám...
2014. szept. 5. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A dalacin egy nagyon erős antibiotikum,nem véletlen van ilyen csomagolásban,mert nem mindegy,hogy milyen hamar szívódik fel.Elég nagy galibát csinálhat a bélrendszerben.
2014. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Dalacint mindig kúraként írják fel, tehát amint kilépsz a rendelőből addig kell szedni amíg el nem fogy (napi 3x1). Ez nem fájdalomcsillapító, hanem egy komolyabb antibiotikum - orvos utasítása nélkül jobb ha nem veszed be, főleg úgy hogy ki tudja mióta van nálatok és hogy eredetileg mire/kinek írták fel (egyes betegségek vagy fizikai állapotok mellett tilos szedni).

Ha tényleg a fogadra írták fel, akkor próbálkozz vele vízzel jó nagy kortyokban (ha száraz a torkod, előtte is igyál egy pohárral). Feltörni nem szabad a kapszulát. Ahogy előttem is írták, nem mindegy hogy a por mikor szívódik fel a szervezetebe. Ha tényleg nem tudod lenyelni, akkor menj vissza a fogorvoshoz (vagy a legközelebbi ügyeletre) és írnak fel por formájú vagy tablettás antibiotikumot.

2014. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dalacin nagyon könnyen lecsúszik. Kapszula, nem tapad, csúszik...
2014. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!