Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fognak vele csinálni?

Mit fognak vele csinálni?

Figyelt kérdés
A fogorvos beletörte a fogam az ínyembe és beküldött a szájsebészetre. Mit fognak ott vele csinálni? Azt tudom,hogy kiszedik,de hogyan?
2014. szept. 21. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így jártam én is pár éve.

Engem a vérző félig kiráncigált foggal küldött be a volt fogorvosom.

A szájsebészeten kiváló szerszámaik vannak. Adtak két injekciót és olyan hamar eltávolították a fogat, hogy nem is volt időm félni.

2014. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És kivésték? Vagy hogyan szedték ki? Nekem pénteken tört bele. És azt mondta a doki,hogy hétfőn menjek a szájsebészetre. Péntek óta tiszta genny lett az egész és nagyon fáj.
2014. szept. 21. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kioperálják, ne aggódj, meg tudják csinálni. Csak az első érzéstelenítő szúrását fogod érezni, többet nem. Kicsit kellemetlen, de nem fáj. Ha nagy sebet kell csinálniuk, összevarrják. Ekkor megmondják, mikor kell varratszedésre menni. Másnapra feldagadhat, majd elmondja a szájsebész, hogy hűteni kell (jegeld). Én nagyjából két órával a műtét után (még mielőtt az érzéstelenítés elmúlt volna) bevettem egy fájdalomcsillapítót, hogy aludni tudjak. Tejeset nem szabad enni, és jobb, ha minél kevesebbet rágsz. Gyógyulást!
2014. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Remek :(

Köszönöm a gyors választ.

2014. szept. 21. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:
De nyugi! Az én tapasztalatom szerint a szájsebészek annyira ügyesek, hogy semmi fájdalmat nem fogsz érezni a beavatkozás alatt! Sokkal rosszabbúl hagzik az, hogy kivésni, meg kioperálni,mint átélni. Utána persze kicsit kellemetlen lesz, nyilván össze is kell varrni, de nem lesz gond.
2014. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát eléggé félek... :( tényleg nagyon rosszul hangzik...
2014. szept. 21. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer simán kizedték gyökérfogóval, nem kellett vésni.
2014. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nekem nagyon rossz volt. Először próbálták gyökérfogóval, nem sikerült, oda hívtak egy másik fogorvost ő is megnézte majd úgy döntöttek,hogy muszáj lesz felvágni... átkísértek egy műtőbe, beöltöztettek teljes "harci díszbe". Fél óra múlva hívták a főorvost. 1,5 óra volt mire kiszedték, kaptam 6 injekciót. Feszítették, vésték, mindent csináltak vele amit csak el lehet képzelni. Próbáltam erős lenni, de a végén annyira fájt,hogy ökölbe szorítottam a kezem és potyogtak a könnyeim.

A főorvos, miután végeztek mondta,hogy ne haragudjak rájuk,de annyira erős csontozatom van és teljesen körbenőtte a gyökért. Eszembe sem jutott,hogy haragudjak rájuk, nagyon rendesek voltak.

2014. szept. 23. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Ó te szegény, de lényeg, hogy már túl vagy rajta, Borogasd az arcod.
2014. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!