Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog pótlás így lehetséges?

Fog pótlás így lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésem annyi lenne; hogy van egy nagyon rossz foga elkezdték gyökér kezelni de lebetegedtem és időm sem volt visszajárni Bp-re. Mára annak amit gyökér kezeltek csak a fele van meg mert letört.Egy rágó fogról van egyébként szó.

Lehet erre ég implantátumot felrakni vagy kivésik a gyökeret aztán kezdenek vele valamit ? köszönöm a válaszokat !



2014. szept. 25. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a fele megvan és nem mozog, akkor van rá esély hogy ép fogat készítenek belőle. De az idővel le is törhet újra. Ekkor a fogorvos híd vagy titán műgyökér behelyezését javasolhatja a fog pótlására. A titán implantátum a jobb, mert akkor nem kell a szomszédos ép fogakat lecsiszolni.

De mondom, amíg a fele megvan, addig simán így kiegészíthetik egész foggá, akár korona nélkül is, töméssel felépítve. Ez a fogtól függ.

2014. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy mutasd meg több fogorvosnak is, mint ha árajánlatot kérnél. Mert lehet hogy egyik egyből kihúzná és hidat vagy műgyökeret javasol. Míg egy másik meg lehet hogy tömés anyagból kiegészíti teljes foggá.
2014. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán töméssel és fogkoronával is meg tudják oldani, de mielőbb menj orvoshoz, mielőtt széttörik az egész fog.
2014. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz.Szerintem tényleg meg mutatom többorvosnak is hátha van aki meg mentené még viszont a gyökérkezelést mindenképp befejeztetem valakivel de az is kérdés, hogy így megcsinálják-e.
2014. szept. 25. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!