Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, ha nincs pénzem...

Mit tegyek, ha nincs pénzem fogpótlásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Örök probléma ez nálam. Gyerekkorom óta napi 2x mosok fogat, mégis akárhányszor fogorvoshoz kerültem, mindig megvádoltak vele, hogy nem mosok fogat, mert állítólag az ínyem állapota is olyan, mintha nem mosnám. Sokszor vérzik az ínyem, hiába használom az ennek megfelelő fogkrémet.

Most ott tartok, hogy 4 fogamat húzták ki, mind kilyukadt, és hiába tömték be, mindig kiesett a tömés, és tönkre mentek.

Jelenleg az első két fogam a legnagyobb problémám. Évekkel ezelőtt kilyukadt, betömték, és megint kiesett a tömés, és újra az ördögi kör. Aztán bedagadt az arcom, és még nagyobb lyukat csináltak rajta. Most letört belőle egy darab, és nagyon visszataszító, de anyagi helyzetem miatt nem engedhetem meg magamnak, hogy megcsináltassam, még hitelt sem kapok, mert gyeden vagyok.

Mit tegyek? Van valami megoldás számomra?



2014. szept. 26. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatsz ideiglenes fogat,kb 1-1,5 évet kibir,de az is 16ezer ft darabja.A barátnőm most csináltatott,mert neki sincs pénze.Ennyit összespórolt valahogy.
2014. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos nekem nem nagyon menne, mert havi 65 000ft törlesztőt fizetünk ki, én kapok 72 000-et, párom keres 80 000-et, mire kifizetjük a rezsit, az albérletet, meg ugye a kislányra is vannak kiadások, össz-vissz marad 20-25 000ft-unk egész hónapra.
2014. szept. 26. 11:44
 3/9 anonim ***** válasza:
A napi kettő fogmosàs sajnos nem elèg.Minden ètkezès utàn kellett volna ha rossz a genetikàd.
2014. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem volt a homlokomra írva, hogy rossz a genetikám. Egyébként meg anyósom keresztannyának abban ment tönkre a foga, hogy minden étkezés után mosta. És szerintem sem egészséges.
2014. szept. 26. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen el van horgonyozva az a tömés, nem eshet ki. Rossz fogorvoshoz jársz.
2014. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyökérkezeléssel is meg lehetett volna oldani. Nem kellett volna kihúzni, csak hát az több munka lett volna. És a gyökérkezelt fogra, a csonkra, amit beépítenek tudtak volna tenni koronát.
2014. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Több fogadat ne engedd kihúzatni, nekem még a hátsó fogaimból is ki tudták venni az ideget.
2014. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy törtek szét, porlott a fogam. most is darabokban törik le az első fogam. Azért lenne sürgős, mert már nagyon gusztustalanul nézek ki. Fájni, sosem fájt, hiába volt lyukas
2014. szept. 28. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdezd meg az orvost, hogy nem tudná-e kivenni az ideget, és egy beépített csonkra tenne koronát. A korona nem olyan drága, de amíg nincs pénzed koronára, addig a csonkkal is ellehetsz.Enni lehet vele, csak mosolyogni nem...
2014. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!