Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkövek eltávolítása után...

A fogkövek eltávolítása után visszanő az íny?

Figyelt kérdés
Ma kaparták le, érdes, furcsa érzés, ha a nyelvemmel megérintem és a fogak között kicsit "üreges" mert nincs ott az íny. Mert ugye ott volt a fogkő. Visszahúzódik az íny a fogra? És hány nap alatt?

2014. okt. 13. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap alatt rendbejön, addig kicsit érzékeny lehet a fogad hidegre és melegre, amúgy le szokták polírozni fogkőleszedés után, akkor nem érdes a fogad. Öblögess Phlogosollal, az gyorsítja az íny gyógyulását.
2014. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fájt a leszedés?
2014. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem polírozta le, mert most nézve maradt is rajta egy kicsit és eléggé érdes, szúrja a nyelvem is. Köszi a tippet első! Ment a zöld kéz :)

Amúgy nem fájt a leszedés, kicsit kellemetlen volt, de fájni egyáltalán nem fájt.

2014. okt. 13. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Ha sokáig voltál fogköves, akkor sajnos lehet, hogy visszahúzódott az íny és ahol elsorvadt, ott nem lesz többet. Ha 1-2 hét alatt nem változik akkor utána már nem is nagyon fog, ez sajnos tapasztalat.

Amúgy nem tudom hogy hol csináltattad, de ha rászánsz 10-15 ezret akkor megcsinálják szépen polírozással a leszedést magándokinál. Nekem 16.000-be fájt a budapest dental-nál air brush sópolírozással, de úgy érzem megérte. Nagyon precízek voltak, visszahívtak egy második alkalomra is díjmentesen, hogy az esetleg fennmaradt darabokat leszedhessék amit a vérzés miatt nem láthatott a doki első körben.

2014. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!