Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan működik egy fogszabályz...

Hogyan működik egy fogszabályzás? Mennyibe kerül körülbelül és milyen kezelések vannak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, és eléggé csálék a fogaim, alul az egyik első, és felül van 2 "vámpírfogam" :D

Aztán én úgy tudom, hogy 18 éves korom előtt a fogorvos (még a maszek is) olcsóbban csinálja meg. Ez igaz?

Tudom, hogy eléggé eltérő ára van a dolognak, és mindenkinél változó, de úgy nagyjából mennyibe kerül egy fogszabályzás?

Milyen kezelésekre kell olyankor járni? Van olyan is, hogy kihúzza a fogamat, hogy legyen hely a számban?


Nagyon örülnék neki, ha pár fogszabályzós leírná az ő "történetét" leírná, akár jó részletesen is, hogy nála hogy működött.


Köszönöm :)



2014. okt. 19. 20:37
 1/5 anonim válasza:

Javasolt már a fogorvosod fogszabályzót?

Akinek nem állnak annyira rossz felé a fogai vagy 14 év alatti annak általában éjszakait ajánlanak, viszont akinek nagyon "csálék" annak valószínű, hogy nappali fogszabija lesz.

Én 14 éves vagyok és már kb 4 éve van éjszakai alsó, felső fogszabim. Ez 20 000 Ft volt, a nappali alsó-felső pedig 60 000 Ft, de van ahol ettől több.Azt nem tudom, hogy 18 éves kor felett drágább-e. A foghúzásról pedig csak annyit, hogy ha a fogszabival helyre lehet állítani a fogat akkor nyilván nem húzza ki...viszont ha útban van akkor lehetséges ,hogy kihúzza....sok mindentől függ. Ezt majd a doki megmondja.

Ahová én járok ott 3 havonta kell igazításra menni, de van ahol havonta...ez változó.Nekem nagyon sokat segett és még fog is. :)

Remélem hasznos volt amit îtam :)

2014. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem javasolta a fogorvosom, vagyis amikor olyan 2-3 éve beszélgettünk róla, akkor azt mondta, hogy ő nem ajánlaná, mert gyenge a fogzománcom, és hogy csak tönkre mennének tőle a fogaim. Nem tudom, hogy esetleg most milyen a helyzet a számban, ilyen téren :D
2014. okt. 20. 16:42
 3/5 anonim válasza:
Szerintem mindenképp menj el a fogorvoshoz! Egyébként én is hallottam, hogy a nappali fogszabályozó ronthatja a fogak épségét (persze nem mindig).
2014. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az 1. voltam.
2014. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm :)
2014. okt. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!