Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magán orvosos fogszabályzás...

Magán orvosos fogszabályzás esetén a "kiegészítő" kezeléseket el lehet végeztetni sztk-s kezelésen?

Figyelt kérdés
Fogszabályzón gondolkodom, ahogy látom az árak nagyon magasak. Azon gondolkodtam, h lehet-e/szoktak-e/illik-e olyat csinálni, h az olyan kiegészítő kezeléseket, mint a foghúzás sztk-s rendelésem csináltassam meg? Mert magándokinál egy bölcsességfog kihúzása 40 ezer forintba kerül.
2014. okt. 27. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A bölcsességfogat legjobb, ha a szájsebészeten húzatod ki, akkor nem kerülsz kellemetlen helyzetbe. 40 ezer borzasztó sok, nálunk 5 ezerért hóz egy magánorvos, hol kérnek érte negyvenet?
2014. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dunakeszin az egyik magándoki. A környéken (Dunakeszin, Pesten, Vácon) szeretnék egy jó/viszonylag olcsó fogdokit találni. Egyelőre ott tartok, h Dunakeszin az orvosokat körbejárom, sokáig gyűjtöttem fogszabályzóra, az ívekre, aktiválásokra kb. megvan a pénz, de ilyen 40 ezres foghúzások nem férnek bele, főleg, h van elől egy olyan fogam, ami mivel nem fért el a kibújásnál így egy csonk lett, arra valószínűleg vmi héjat kell majd tenni, szóval lesznek itt még költségek bőven, ezért arra gondoltam, h legalább a foghúzásokat meg kellene oldani vhogy olcsóbban. Akkor szájsebészet, az alatt mit értesz? (Nem vagyok otthon a témában.)
2014. okt. 27. 18:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ha vki tud, vmi jó dokit a környéken, akkor szóljon! ;)
2014. okt. 27. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Bölcsességfogat akarsz kihúzatni? a 40 ezret akkor tudom elképzelni, ha szükséges az íny feltárása. De ha neked kinőtt a bölcsességfogad, akkor biztos, hogy nem kerülhet annyiba, akármilyen hely is az, inkább keress másikat.
2014. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, h kell-e húzni, és ha igen, mit, mennyi fogat. Csak az árakat nézegettem, és elég húzósak. Ezért érdekelne továbbra is az, h a foghúzást kérhetem-e, h máshol csinálják? Lehet-e ilyet kérni, vagy bunkó dolog?
2014. okt. 27. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként biztos lehet, fogalmam sincs, nekem nem volt szükségem rá. Illetve volt, de az műtéti úton, szóval szájsebész csinálta, de ez más tészta.
2014. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De az a szájsebészet mit jelent? Mert a legtöbb magándokinál van olyan, h szájsebészet, szájsebészeti úton történő fogeltávolítás.
2014. okt. 28. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát a szájsebész az, aki ugye nem csak kihúzza a fogadat adott esetben, hanem műtéttel is el tud távolítani olyan fogakat, amikhez fel kell vágni az ínyt. De pontosan nem tudom még, hogy mit csinálhat.
2014. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szájsebészet minden klinikán van.
2014. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is a körzetis fogorvoshoz mentem el beutalóért (segítségért/tanácsért), h a fogszabályozás miatt kell kiműttetni a bölcsességfogaimat, mert nem férnek el a számban, de elküldött azzal, hogy ez nem tartozik rá. én is meg akartam úszni a sok tízezer forintot, de végül nem sikerült... remélem nekem összejön, egy próbát szerintem megér!
2014. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!