Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó vagy éjszakai fogszaba...

Állandó vagy éjszakai fogszabalyzó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy nekem nagyjából 2-2,5 évig volt éjszakai fogszabalyzóm, majd utána 1 évig állandó. Viszont ez az 1 év nem volt elég, a fogorvos mégis levette. Nekem nem tetszenek a fogaim, még mindig kiállnak, ezért szeretném ha még,,szabályozva" lenne. Szerintetek melyik lenne jobb? Az szól az állandó mellett, hogy olcsóbb, könnyebben megtudnank magunknak engedni. Vagy jobb lenne állandó? Mi a véleményetek?

Persze majd a fogorvost is megkerdezem, de kíváncsi vagyok hátha mond valaki valami jót. Köszönöm:)


2014. nov. 3. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is vagy 3 évig volt éjszakai, de utáltam, nem tudtam nyelni és kényelmetlen is volt. Most állandó van, ezt sokkal jobban szeretem, és nincs is olyan sok gond vele. Csak többet kell fogatmosni. Èn az állandót ajánlanám, de attól, hogy nekem ez jött be, még nem biztos:)
2014. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp azt javasolnám, hogy valami nagyon jó fogszabályzó szakorvost keress fel. Biztosan meg volt az oka annak, hogy akkor vette le a fogszabid amikor levette.

Lehetséges, hogy a jelenlegi állapot a maximum, amit ki tud hozni a fogsorodból. Nem tudom hány éves vagy, de fiatal korban amíg a csontosodás be nem fejeződik szoktak állkapocs tágítással alakítani az állkapcson, de felnőtt korban már csak állkapocs műtétek jöhetnek szóba. Ezt csak azért mondom, mert nyitott/mély harapás, szűk fogív nagyban befolyásolja a fogszabályzás végeredményét. Ezek a dolgok pedig csak az állkapocs megváltoztatásával korrigálhatóak sajnos.

2014. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!