Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elől az egyik fogam ferdén...

Elől az egyik fogam ferdén nőtt ki, van rá lehetőség, hogy rendbejöjjön?

Figyelt kérdés

Amikor kisebb voltam,egy tejfog elnyomta,és ferdén kezdett el nőni az egyik első fogam. (Nem tudom hanyas számú.)Eddig is eléggé zavart,de most jutottam el odáig,hogy valamit tenni kéne. Milyen módszer van rá,hogy helyrejöjjön?

A fogszabályzók nem tetszenek. Esetleg van olyan,ami kevésbé látszik,mint a többi?(És megfizethető persze.)Egyáltalán lehetséges a fogszabályzó,ilyen mértékű ferdülésre? (35-40° elfordulás lehet)Vagy hallottam sebészeti beavatkozást,azt mennyire éri meg? Előre is köszönöm! :)



2014. nov. 4. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam még az éjszakai fogszabályzóról is,az mennyire lenne alkalmas?
2014. nov. 4. 20:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Volt nekem is ilyen gondom, hogy a tejfogaim nem potyogtak ki, s a többi mögöttük, mellettük kezdett el bújni. Olyan is volt, hogy dupla szemfogam volt, mert kinőtt a végleges fogam teljesen, de nem mertem elmondani a szüleimnek (ha mosolyogtam, sem látszott az alsó fogsorom). Nekem minden esetben segített az, hogy a fogorvos kihúzta a tejfogat, lett helye a másiknak, ez meg évek alatt magától visszahúzódott, ma már minimálisan látszik az egyik fogamnál (nem zavaróan). Anno ajánlotta a doki, hogy tanulás közben, suliban, ahol érem, nyomkodjam a fogam a helyes irányba, tiszta kézzel.

Jó, persze, mindenkinek más és más a szervezete, nekem nem volt szükségem fogszabályzóra, lehet, azért, mert volt hely a félrenőtt fogamnak "beilleszkedni". Ha nincs, szerintem mindenképp tegyél fogszabályzót. Inkább most kelljen egy időnyi kellemetlenséget eltűrj, mint örök életedben zavarjon és ki legyél miatta. Csak egy ötlet :-)

2014. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból nem lehet túl sokat megtudni. Minimum egy röntgen kellene, hogy kiderüljön van-e még maradó csírád és konzultálni kellene egy fogszabályzós szakorvossal. A kivehető ide biztos hogy nem elég (valószínűleg már túl idős is vagy hozzá), csak rögzített jöhet szóba - de ezekből is vannak már esztétikusabb készülékek.

Az is lehet hogy inkább az eltávolítást ajánlják majd, ez pedig csak sebészi úton lehetséges a helyzete miatt. Viszont utána fogszabályzós részárással vagy fogpótlással meg lehet oldani a problémát.

Ha egyik kezelést sem vállalod, akkor azért jó ha tudsz róla, hogy egy ilyen fogon nagyon könnyen megtapad a lepedék akár olyan helyen is ahol még fogselyemmel sem tudod tisztítani és ez könnyen szuvasodáshoz vagy akut fogbélgyulladáshoz vezethet.

2014. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!