Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj az érzéstelenítő...

Mennyire fáj az érzéstelenítő "oltás" hátra az ínyembe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma megyek 4 órára fogorvoshoz. Nincs nagyon mély lyuk a fogamban, viszont eléggé félek. Azt mondta az orvos, jobb ha kérek, mert különben eléggé fáj. De az az "oltás" nagyon fáj? Azt mondta, a lehető legjobb helyre adja, hátra az ínyembe. Előre is köszönöm!:)

2014. nov. 5. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinek milyen a fájdalomküszöbe, de én az érzéstelenítő szurit sosem szoktam nagy fájdalomnak felfogni. Úgy írnám le, mintha csak egy erős nyomást éreznék. Nem is érzem pontosan hova böki a tűt, az egész területen úgy érzem, mintha megnyomná erősen az ujjával. Kb. én így érzem, remélem ez segített. Bátorság. Jobban jársz, mert utána pillanatok alatt elzsibbad, és semmit nem érzel egy darabig.

Az ínyen és eleve a szájüregben szerintem tök másképp futnak az idegek, pl. ha egy ilyen lágy részre, vagy ínybe beszúrnak, alig érezni, inkább nyomást érezni, meg egy kis fura ízt.

2014. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lágy részre szúrnak. És köszönöm:)
2014. nov. 5. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Maga a szúrás fáj, de az nagyon rövid ideig tart, úgyhogy egyáltalán nem vészes. Ami sokkal jobban fájhat, az az, ha gyorsan nyomja be a folyadékot, az egy sokkal fájdalmasabb feszítő érzés tud lenni, de a legtöbb fogorvos a legtöbbször nem szúrja el :)
2014. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hívjuk az oltást injekciónak. :)

Ha hátra adja akkor gondolom alsó fogról van szó, ez esetben vezetéses érzéstelenítésről van szó, tehát az egész jobb vagy bal oldali fogíved le fog zsibbadni a szád sarkáig. Ha ügyes a dokid, akkor semmit nem fogsz belőle érezni, ha kicsit béna akkor annyi, mintha megcsípnéd az ínyed, "belül" már nem érzed a tűt, csak amikor megszúrnak. Ami kellemetlenebb, az a szájpadlásba adott injekció, nekem 1x beletört a tű is, de mégsem félek attól sem, mert tudom, hogy 1 másodperc az egész és nekem lesz utána jobb. :)

2014. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én húzás előtt kaptam kettőt az egyik amit a fájós fogam mellé az ínyembe szúrt egyáltalán nem fájt. A másik amit belülre leginkább a szájpadlásomba szúrt az sem fájt igazán csak kellemetlen volt.
2014. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!