Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy fogtömés?

Mennyire fáj egy fogtömés?

Figyelt kérdés
Ma volt az iskolában fogászati szűrés és azt mondta a Doktornő, hogy szépek a fogaim de a alul, első fogaimon van belülről fogkő és 2 hátsó jobboldali fogamon kívülről van 1-1 apró lyuk. Kaptam időpontot, de nagyon parázok tőle, ugyanis eddig még nem volt semmi ilyesmivel dolgom.

2014. nov. 7. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tömés nem fáj, ne félj előre. Örülj neki, hogy észrevette, és már időpontot is kaptál. Sajnos én pont azért mentem másik fogorvoshoz, mert az apró lyukat nem tömte be, azt mondta nagyon pici. Na, ha már lyuk, be kell tömni.
2014. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen le van érzéstelenítve, semennyire.
2014. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Apró lyuk kifúrása és betömése nem fáj, ahhoz még injekció sem kell, ne féj. A fogkövet is szedesd el, nekem az sem fájt, érzéstelenítőt sem kaptam és nem éreztem semmi fájdalmat.
2014. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt mondta végül is,hogy ha belefér a az a kis pálca cucca akkor már lyuk és azt tömni kell. Remélem is, hogy nem fog fájni!:)
2014. nov. 7. 15:57
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Látom mindenki hiteget, a tömés valóban nem fáj, előtte az érzéstelenítő, na az kissé kellemetlen. A legrosszabb része az egészben. Fogkő leszedés, meg embere válogatja. Nekem most utoljára nagyon fájt itt-ott, azt hittem ott maradok a székben. Valamiért érzékenyek lettek a fogaim és hát mit mondjak... na de fel a fejjel, még most menj el, mint mikor késő lesz és gyökér kezelni kell. na az kifejezetten sz@r érzés
2014. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, válts fogorvost, nekem a gyökérkezelés sem fájt... pedig a mészároselvtárs kivéste a koponyámat. :D
2014. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Való igaz, hogy pici lyuk fúrása nem fáj ezekkel a korszerű vízturbinás, a fogat hűtő fúrókkal.
2014. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitegetjük, apró lyuk fúrása fájdalmatlan, erre nem is szoktak adni injekciót. Amúgy ha vékony a tű és jól adja be a fogorvos, akkor az injekció sem fáj. Én kaptam már olyan injekciót, hogy nagyon fájt és másik fogorvosnál olyat, amit meg sem éreztem.
2014. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a gyors reagálást! Most eléggé megnyugodtam, már no para!;)
2014. nov. 7. 16:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon mély lyuk volt szinte már elkönyvelte a doki hogy menthetetlen a fog mert már látszott az alja szinte, mondta hogy ennek ellenére betömi véglegessel de ha panaszom van menjek vissza és akkor tesz bele gyógyszerest meg ha kell gyökér kezeli, de mondta hogy ha nagyon nagy gáz lesz vele akkor barátkozzak meg a húzás gondolatával, mivel fájós fogam volt de nem fájt ám mindig csak ritkán, ezért is mentem el vele.

Érzéstelenítőt érdemes kérni bár én nem kértem mert mondta a doki hogy ha most nem fáj akkor nem adja be de ha kérem akkor azonnal ad. végül is érzésteleníts nélkül maga a fúrás amivel megszenvedett mert nagyon nagy részt kellett lepucolnia ott csak nagyon pici fájdalmat éreztem csak akkor amikor hozzáért az ideghez többször is kérdezte hogy adjon-e mondtam nem kell és teljesen megvolt lepődve hogy szinte sziszegés meg mindenféle hárítás nélkül kitudta fúrni, fúrás után sem fájt, amikor tömte az picit volt csak kellemetlen annyiból hogy éreztem egy apró nyomást, de végül az is megszűnt. Azt mondta a doki hogy utó fájdalom előfordulhat 2-3 napig normális is meg hogy érzékenyebb lesz ez akkor is szokott jelentkezni ha elmúlik az érzéstelenítő hatása de erős fájdalomnak már nem szabad jelentkeznie maximum ráharapáskor, de mivel eddig semmit nem tapasztaltam így úgy néz ki sikerült a dolog. Persze mondta hogy 2 hét múlva menjek vissza mert van még egy olyan fogam amin van egy pici lyuk de ha ezen a nagyon csúnya fogamat így túléltem akkor a másik szinte egyáltalán nem fog fájni.

2014. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!