Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés kell az enyhe...

Gyökérkezelés kell az enyhe fogfájdalomra?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete voltam fogorvosnál, hogy betömje a fogam. Eleinte nem éreztem semmit, de négy nappal ezelött elkezdett este nagyon fájni. Ez két éjszakán keresztül ment, de a másodikon lett csak elviselhetetlen. Most csak néha-néha enyhén fáj, nem érzékeny hidegre, melegre, sem harapásra, kocogtatásnál egy kicsit. Kell gyökérkezelés vagy csak a bölcsességfogak állnak a háttérben? 16/F

#gyökérkezelés #fogtömés #enyhe fogfájás
2014. okt. 7. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, nekem volt már tömés is és gyökérkezelés is.

A gyökérkezelés azért kellett, mert szabadon volt az ideg, így bármikor begyulladhatott volna. Nem fájt alapból a fog, nem volt érzékeny sem hidegre, melegre, sem harapásra sem kocogtatásra, mégis idegelte, ami nem volt kellemes, majd betömte a fogamat. ( Utána pár napig fájt a fogam, mert megbolygatta az ideget, valamint a fehér töméshez a fogat le kell maratni, és úgy kerül fel a tömés).

Tömés: Tudtommal nem volt szabadon az ideg, ennek ellenére tömte. Nem volt kellemes érzés, de legalább túl voltam rajta. Pár napig megint fájt, de kevésbé mint az idegelésnél, végül elmúlt.

Mind a két kezelést röntgen előzte meg. Neked nem csináltak? Akkor kiderülne, hogy a bölcsesség fog a ludas e vagy sem, vagy az is lehet, hogy a tömés alatt elkezdett szuvasodni, esetleg begyulladni. Ha nem múlik el, akkor menj vissza.

2014. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés szükségességét általában röntgen után már tudja a doki. Ez a szuvasodás mélységétől függ. Ha nagyon mély a szuvasodás és közel van a fogbél akkor feltehetően akkor is gyökérkezeli a fogad, ha más tényező nem indokolná, különben a tömés nyomná az ideget. Lehetséges, hogy a Te esetedben is ez történt, de akkor a fogdokid nem igazán érti a szakmáját. Mindenesetre én még lehet, hogy várnék vele max 1-2 hetet. Egyénfüggő, de sokaknak érzékeny lehet a foga még tömés után egy ideig.
2014. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én jártam már így hogy szabadon maradt az ideg amit mondott is a doki hogy ebből gyökérkezelés lesz, de ennek ellenére betömi mivel a fúrás meg a tömés alatt nem panaszkodtam fájdalomra és persze nem is kértem érzéstelenítőt amin nagyon meglepődött igaz hogy jó a fájdalom tűrő képességem mert hozzá is akkor mentem amikor már hónapok óta szenvedtem vele némi szünetekkel egybekötve. Persze nekem fájt tömés után de nagyon tompán éppen hogy csak éreztem a fogamat de 2 nap után elmúlt ez is, ráharapásnál elején volt csak némi panaszom de az is elmúlt teljesen és azóta szerencsére nem kellett hozzányúlni a fogamhoz amin a doki is csodálkozik mert mondta hogy ő már felkészült arra hogy gyökérkezelni fogja. Persze biztonság kedvéért csinált röntgent azon meg semmit nem talált így egyenlőre hanyagolva lesz a gyökérkezelés, de mondta hogy bármi baj van vele menjek és már csinálja is.
2014. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!