Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót akarok, mi az...

Fogszabályzót akarok, mi az első lépés?

Figyelt kérdés

Először is mindegy milyen fogorvoshoz megyek, vagy azért ezt is el tudja rontani egy rosszabb fogorvos?


Illetve egy olyan kérdés, hogy azt meg lehet csinálni, hogy bár nekem mindkét állkapocsra kéne fogszabályzó, de jelenleg csak a felsőre rakni, később meg majd az alsóra is? Természetesen pénzhiány lenne ennek az oka, amúgy is diákhitelt vennék fel, de az félévente max 250 ezer lehet, az meg jobb esetben is csak egy állkapocsra elég.


2014. nov. 9. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom TB alapon hogy megy, de ha magán fogdokihoz mész, akkor fogszabályzó szakorvost kell keresni, vagy olyan klinikát, ahol külön van fogszabályzó szakorvos, fogorvos, szájsebész, stb. Ott rendes kezelési tervet kapsz.

Egyszerre egy állkapcsot nem biztos, hogy lehet, mert a másik fogsort is igazítani kell hozzá, de ez esetfüggő is.

Az első lépés egy konzultáció. Ott megvizsgálnak, hogy melyik fogaddal kell csinálni bármit egyáltalán, mert fogszabit csak egészséges fogsorra raknak fel. Egy dentálhigiéniás tisztítás mindenképp fog kelleni előtte, azzal biztosan számolhatsz.

2014. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem tudom, de szerintem mindegy melyik fogorvohoz mész.Igaz vannak olyanok, akik elrontjak, de nem tudhatod hogy akihez mesz, elrontja vagy sem. es igen, lehet olyat hogy kulon teszik fel.
2014. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképpen érdemes egy szimpatikus klinikán csináltatni egy röntgent és konzultációt kérni, ott pedig már fel lehet tenni kérdéseket a fizetéssel kapcsolatban is.

én nagyon az elején tartok a történetnek, de azt már tudom, h először a felsőt fogják feltenni, majd csak később az alsót, bár nem tudom, mennyivel később.

2014. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 korina75 válasza:

Szia!

Elősször is keress fel egy fogszabályozó szakorvost úgy hogy van már OP és Tele rtg felvételed,mert az biztos hogy fog nekik kelleni a tervezéshez.A fogszabályzó készüléket nem rakják föl egyszerre,egy időben ezt tapasztalatból mondhatom.

Én nagyon elégedett vagyok az Én kezelő orvosommal és rendelőmmel szívesen ajánlom neked Őket.

Relax Dent fogászat Dr Sárvári Anna

Van honlapjuk,az árakat ott meg is tudod nézni.

2014. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"mert fogszabit csak egészséges fogsorra raknak fel"


Ez azt jelenti, hogyha van lyukas fogam már akkor sem lehet fogszabályzó? Mert akkor előtte még el ez miatt is el kell mennem fogorvoshoz.


Illetve még egy kérdés, amit eredetileg elfelejtettem feltenni: még nő a bölcsességfogam, ilyenkor nem tudjátok mi a helyzet? Tudom, fogorvos erre biztos tudna válaszolni, de ha ez miatt nem lehet fogszabályzóm, akkor feleslegesen nem mennék el ez ügyben fogorvoshoz (még fontosabban: akkor nem venném fel a diákhitelt).

2014. nov. 11. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti, hogyha van lyukas fogam már akkor sem lehet fogszabályzó? Mert akkor előtte még el ez miatt is el kell mennem fogorvoshoz."


Igen, ha csak nem tudsz valami varázslatot. :)

Fogszabi előtt a legkisebb szuvasodást is betömik, de egy dentálhigiéniás tisztítással kezdenek (fogkőleszedés + polírozás). Azt, hogy mire van szükséged azt a fogdoki úgyis mondani fogja. Mivel pénz szűkében vagy nem ajánlanám a Móricz dental-t mert elég drága, de egy náluk ingyenes a kezelési terv. Megvizsgálnak, megröntgeneznek és onnan minden kiderül: mennyi fogat kell tömni, kell-e húzni hogy legyen hely a fogaknak a szabályozás miatt, a bölcsességfogaid ki kell-e húzni/műteni (fekszik, nincs helye és eltolná a fogakat, stb).

2014. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ezek alapján arra jutottam, hogy max 2 akadálya lehet az egésznek: a pénz és a növő bölcsességfogaim, de akkor el kell mennem és majd a fogorvossal mindkettőt meg lehet beszélni.
2014. nov. 11. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van. Válassz egy szimpatikus és megfelelő árfekvésű fogorvost és vágj bele minél hamarabb. :) A halogatott problémák idővel kamatostul nyújtják be a számlát.
2014. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!