Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömésről mindent?

Fogtömésről mindent?

Figyelt kérdés
Ma voltunk sulifogászaton, és van 2 lyukas fogam. (én nem látok rajta semmit úgyhogy gondolom még kicsi a lyuk) Nagyon félek, szeretném, ha mindent leírnátok, mennyire fáj, mikor kell cserélni a tömést (ha kell), az mennyire fáj, érdemes e érzéstelenítőt kérnem, ha igen, az mennyire fáj, szóval szeretném tudni hogy lesz, mert nagyon parázok :$ . Előre is köszönöm a válaszokat. 14/L

2014. nov. 10. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítőt érdemes kérni, az persze kellemetlen,de utána semmit nem érzel. Lezsibbad, fogja a fúrót, kitisztítja, kifúrja a lyukat, aztán a tömőanyaggal jól betömködi. Semmit nem érzel az egészből, jó esetben nem kell cserélni (általában akkor szoktak ha alászuvasodik vagy amalgám tömést tesznek bele, de sztem az már ritka). ElőfordulHAT, hogy kiesik a tömés, néha hallok ilyet, ilyenkor vissza kell menni és megcsinálják újra. Ne parázz, egy bölcsességfoghoz képest semmi.
2014. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyhogy egy bölcsességfoghoz ez semmi?? Jajj ez mit jelent? :D köszönöm a válaszod
2014. nov. 10. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj ne riogasd már a bölcsességfoggal! Én itt vagyok 41 évesen és egyáltalán nem volt olyan vészes amikor nőttek és még mindig megvan belőle 3. Nem mindenki kínlódik vele.


Kérdező neked meg annyit, hogy igen kérj érzéstelenítőt, mert akkor semmit sem fogsz érezni az egészből.

2014. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Felesleges az érzéstelenítő, ennél sokkal kellemetlenebb dolgokkal is fogsz találni életed folyamán. Ha annyira picik a lyukak, hogy nem is látod még őket, akkor garantáltan nem fogja megközelíteni az ideget a fúró, tehát fájni sem fog, nincs mitől félned. Amíg fúrnak, nyomást fogsz érezni az állkapcsodon, de csak a hangja szörnyű. Pár percig tart az egész, ne hergeld magadat előre, hogy milyen borzalmas lesz, mert egyáltalán nem az :) Hogy mennyi idő után kell cserélni, az a tömés anyagától függ, nekem a közelmúltban átlagosan 15 éves amalgámokat kellett cseréltetnem, a fogszínű tömés valamivel kevesebb ideig bírja. A csere sem rosszabb, mint az első tömés, annyi gond van csak vele, hogy mélyebben fúrják ki a fogat.
2014. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felesleges érzéstelenítőt kérned. Nem fog fájni. Pár perc lesz az egész.
2014. nov. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha még nem fáj a fogad és nem nagy a lyuk, akkor semmit nem érzel, egyáltalán nem fáj.
2014. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem is a sulifogászaton fúrták ki tök fölöslegesen a fogamat, amiből később nagy gond lett. menj el egy normális magándokihoz, mert az iskolai fogorvos az tiszta szorgalomból mindent kifúr, amit nem kéne, csak hogy legyen mit csinálnia. a helyedben ózonos fogászatra mennék, ott nem szednek ki olyan részt, ami nem szuvas.
2014. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Valamit nem teljesen értek... nálunk félévente van fogorvosi vizsgálat, és ősszel, amikor a kérdést írtam ugye azt mondták hogy ott a 2 lyuk a fogamon. Tudom, rosszul tettem, de azóta nem mentem el orvoshoz, de nem fájt, nem láttam továbbra sem a lyukat. És akkor jött a második féléves vizsgálat: A lyukak hipp-hopp eltűntek :O (2 különböző orvos volt a 2 alkalommal). Hogy lehet ez?
2015. jún. 19. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, van olyan, hogy nem látnak meg mindent. Engem a saját fogászom viszonylag súlyosabb ínyvisszahúzodással kezel (amennyire lehet) - amikor elmendtem egy olcsóbb fogorvoshoz fogkövet leszedetni, bizony azt mondta, szépek a fogaim, semmi baj az ínyemmel.


De a saját fogorvosom is egy évután késéssel jött rá, hogy a bölcsességfog előtti fogban hatalmas lyuk van(miután kiszedte a bölcsessségfogat). Úgy tűnik, a fogakra nincs neonbetűkkel kiírva, hogy szuvasak, bizonyos esetekben gyakorlat és figyelem, esetleg szerencse is kell, hogy fölfedezzék őket.


Amúgy én mostanában nagyjából mindig kapok érzéstelenítőt, amit kellemetlen, kicsit idegesít, hogy az ínyembe szúrnak egy tűt, de nem azért mert annyira fájna.

Aztán a fúrás maga nem fáj, de lehet kellemetlen, mert egy órán át nyitva kell tartani a számat, fröcsköl a víz stb.


De gyanítom, 14 évesen kicsit egyszerűbb eseteid vannak, mint nekem 41-en:)

2017. jún. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!