Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó orvost ha kérem,...

Fogszabályzó orvost ha kérem, hajlandó éjszakai fogszabit felírni?

Figyelt kérdés
Eddig volt 3 sulis fogorvosom, amiből 2 szerint kéne fogszabi-> el is mentem fogszab.orvoshoz, de ők felragasztós fogszabályzót akartak. A legutóbbi szerint nem is kell fogszabályzó. Tudom, h nem a sulis fogorvosé, hanem a fogszab.szakorvosé a végső döntés, de ha akarok feliratni éjszakait, és annyira nem is ellenezné, akkor azt is felírná? (Es arra is lenne támogatás?)

2014. nov. 10. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon régen voltam már ez ügyben, de én mondtam a fogorvosnak, hogy éjszakait akartam, és azt raktak fel, te is szólj neki, hogy azt akarsz, és ennyi.

Vagy megmondja, hogy neked XY okból kifolyólag állandó kéne.


Ha 18 alatt vagy akkor van rá támogatás, de ha kell inkább rakass fel állandót, később örülni fogsz neki. Én már elmúltam 18, kiskoromba nem mentem állandót felrakatni, éjszakait meg nem használtam túl sokáig, és most 4-500 ezret össze kell kaparnom valahogy fogszabályzóra.

2014. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kivehető fogszabályzót addig szoktak alkalmazni amíg tejfogak is vannak, vagy rögzített fogszabi levétele után az eredmény megőrzése érdekében. Ezt az orvos szakmai szempontok alapján dönti el, nem igazán kívánságműsor :)Mind a két fajta 18 éves korig támogatott. 18 év felett egy kivehető 30-40.000 Ft körül van, a rögzített 100-130.000 fogívenként, attól függően melyik dokihoz mégy. Ha még nem vagy 18 használd ki, hogy olcsóbb.
2014. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem szerelem kérdése, és szerintem is jobban jársz a beragasztottal, főleg ha az orvos is azt mondta.
2014. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!