Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől állhat félre az állkapcsom?

Mitől állhat félre az állkapcsom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem interneten kellene erről kérdezősködni, de már voltam vele orvosnál és Ő sem tudta megmondani, mi lehet a gond. A helyzet a következő:

Közel 1 hónapja vették ki jobb alul a bölcsességfogamat, de rendben volt vele minden, alig dagadt be az arcom, nem is fájt jobban, mint az előző (bal oldalon), a varratszedésen is minden rendben volt.

Múlthéten fájt egy kicsit a torkom, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, majd csütörtökön már éreztem, hogy amikor nyitnám a számat, feszül az egész állkapcsom. Másnapra ez odáig fokozódott, hogy habár kinyílt, de ahogy kinyitom a számat, az alsó állkapcsom balra tud csak elmozdulni és csak minimálisan. (Az alsó és a felső ajkam közti legnagyobb távolság max. 2,5 cm [ez az orvosi papíron is rajta van]).

Hétfőn elmentem orvoshoz, aki rögtön megnézte a bölcsességfog helyét, de azt mondta ott nincs baj, nem fogeredetű a dolog. Ezután ízületre gyanakodott, hogy azzal nincs rendben valami, de készült röntgen felvétel és az sem mutatott eltérést. Ezután megkérdezte, hogy nem fájt e a torkom, majd miután mondtam, hogy egy kicsit de, azt mondta akkor biztos arról ment rá a nyirokcsomóra és a rágóízületre, mert a nyirokcsomóm is fáj és meg van duzzadva csütörtök óta. Írt fel nekem az orvos antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt, ezeket szedem, de nincs még változás, igaz tegnap óta szedem őket. Holnap már megyek is vissza kontrollra, de szerintem azért hívott vissza ilyen hamar, mert Ő sem tudja mi okozza az állkapcsom félreállását és lehet azóta megvitatta valakivel.

Nektek nincs valami ötletetek, hogy mitől lehet ez? Aggódok, hogy nem fog meggyógyulni. :(



2014. nov. 11. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy valami fura szájzár, de annak nem kéne 1 hónapig tartani. Elvileg ilyenkor normális bármilyen gyulladás (a szájzár a rágóizmok gyulladása) aminek lehetnek ilyen tünetei. Reméljük hat az antibiotikum és javulni fog a dolog.
2014. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bölcsességfog eltávolítása után normális a szájzár, különösen ha a gyógyulási időszakban felülfertőződés van (pl. megfázás, torokfájás, cigizés). Ilyenkor az állkapocsmozgató izmok begyulladnak, a környékbeli nyirokcsomók megnagyobbodhatnak.

De mivel nálad a varratszedés után jelentkezett a dolog, ezért nem lehet biztosan ráfogni a fogra. Ami lehetséges: bennmaradt egy fogdarab, sérült az állkapocs ízületed (a műtét során vagy más behatástól), a bölcsességfog hiánya (ha a koronarésze csonton kívül volt) jelentősebben megváltoztatta az erőeloszlást az állcsonton, fül-orr-gégészeti probléma vagy túlzottan megerőltetted (sportolás). Esetleg az is lehet hogy varratszedéskor történt nozokómiás fertőződés (erről nem az orvos vagy a személyzet tehet, a legsterilebb körülmények között is előfordulhat ilyesmi) vagy tejet/tejterméket fogyasztottál utána.

Az mindenképpen jó, hogy kontroll alatt van, szedd az antibiotikumot. A szájzár nem egy örökérvényű dolog, meg fogsz gyógyulni.

2014. nov. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, most kicsit megnyugodtam! :)

Igen, lehet tényleg az a torokfájás a hunyó, de el fog múlni.. Köszönöm! :)

2014. nov. 12. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!