Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Már 4 napja fáj az ínyem a...

Már 4 napja fáj az ínyem a szemfogamnál, ha megnyomom. Vérezni nem vérzik, néha olyan mintha viszketne, és olyan mintha nem fedné be a fogam rendesen, nincs annyira rajta az ínyem a fogamon mint a másik oldalon, meg kicsit lazább is!? .

Figyelt kérdés
Ma nem volt fogorvos, mert délután érek haza suliból és legközelebb csak szerdán tudok menni, úgyhogy kíváncsi vagyok mi lehet ez. Ja és rendszeresen mosok fogat
2010. jan. 28. 15:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Helyesbítek : nem csak olyan mintha nem fedné be annyira.. nem is fedi be annyira mint a másik oldalon :/ bocs
2010. jan. 28. 15:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Picit visszahúzódott az ínyed, ami fiatal korban (feltételezem fiatal vagy, mert írtad, hogy suliba jársz) leginkább attól lehet, hogy rossz a fogmosási technikád.

Ha nincs kinn még a fognyakad, akkor használj vmi fogkrémet ami érzékeny fogakra való (pl. Sensodyne vagy Elmexnek a Sensitiv változata), ha már a fognyak is kilátszik, akkor pedig a fogorvos esetleg töméssel korrigálhatja.

A másik ok a fogínysorvadás lehet, de nem hiszem, hogy ez lenne, mivel fiatal vagy. Én ennyit tudok segíteni, de azért egy dokinak feltétlen mutasd meg.

2010. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Köszönöm a választ :)
2010. jan. 28. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!