Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Épp menzeszem van, tampont...

Épp menzeszem van, tampont használok. Tegnap este aztéreztem, h zavar a tampon, és mintha enyhén viszketne. Kihúztam, de e furcsa érzés megmaradt, mintha viszketne, de mégse, és kicsit szúr. Lehetséges h menzesz alatt gombám lett?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, de az is lehet, hogy allergiás vagy az anyagára.
2009. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
évek óta tampont használok, eddig ilyen még nemfordult elő. most nemtudok orvoshoz menni, mivel még megvan. akkor lehet h tényleg gomba lett? ha elmúlik a menzeszem akkor miből fogom látni h tényleg gomba-e?
2009. júl. 23. 13:30
 3/9 A kérdező kommentje:

ja, ésmég annyi, h mielőtt éreztem azt a furcsa érzés, azelőtt 2 tampont is úgy húztam ki, h nemvolt megtelve, és kicsit rosszul is jött ki, mert nemcsúszott elég jól, kicsit mintha megtapadt volna.

Lehetséges, hogy attól érzem most ez az enyhe szúrást?

2009. júl. 23. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
simán lehet, hiszen a tamponhasználatnál fokozottan kivagy téve a fertőzéseknek, könnyen bejutnak a dolgok, ezáltal nem túl tanácsos mindig azt használni
2009. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
de még nem szédültél azóta,ugye?
2009. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szédülni?? nem. most inkább beraktam egy tisztaságit, had regenerálódjon, már amúgyis a vége fele járok.
2009. júl. 23. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Velem rendszeresen előfordul, hogy a félig telt tampon kicsit felsérti a hüvelybejáratot, a gátnál. Ilyenkor szúr, kicsit csip, pl. ha pisilek. Ez nem gomba, általában 2-3 nap alatt elmúlik minden kezelés nélkül.

Ha véget ér a havid és nem lesz utána túrós váladékod, erős viszketésed nem csak ott, ahol most, de beljebb is, akkor nálad is ez történt. Ha viszont 2-3 napnál tovább marad a kellemetlen érzés, a tünetek fokozódnak, akkor irány a doki.


(A száraz tampon miatti sérülést úgy szoktam elkerülni, hogy cserekor, ha az előző tampon nehezen jött ki, akkor a következő behelyezése előtt várok, hogy váladékosabb legyen a hüvely (persze, ha nincs erre idő, pl. munkahelyen vagyok, akkor így jártam;)). Mielőtt kiveszem a tampont, kicsit meghúzogatom, ha érezhetően nehezen jön ki és az idő még engedi, akkor inkább bent hagyom még egy órát.)

2009. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a baj, hogy nem megtelten húztad ki, a menszesz vége felé nekem is szokott ilyen lenni, sőt olyan is, hogy amikor felteszem is fáj utána. Ez a hüvelszárazság miatt van. De ha nem múlik el pár nap alatt (nekem órák kérdése csak) mindenképpen menj el nőgyógyászhoz! Jobb a békesség.
2009. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszaitokat.
2009. júl. 23. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!