Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik olyan fogkrém ami...

Létezik olyan fogkrém ami valamilyen szinten segít helyreállítani a fogat/fogzománcot?

Figyelt kérdés
Kezd lyukadni egy fogam (minden nap mosok fogat kétszer), és meg lehetne-e akadályozni, hogy tovább romoljon az állapota?

2014. nov. 15. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elmex gélt ajánlanám. Szakembernek (fogorvos/dentál higiénikus) is megmutathatnád, mert lehet hogy nem is szuvasodás hanem elszíneződés vagy csak túl mélyek a barázdáid.
2014. nov. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sensodyne pronamel-ről olvastam ilyet. a többi fogrém annyira súrol, hogy csak árt a fogzománcnak.
2014. nov. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármelyik ~1500 ppm-es fogkrém jó erre, plusz egy megfelelő fogkefe. Nekem pl csak az elektromos fogkefe az, ami bevált, hagyományossal képtelen vagyok úgy megmosni, hogy jónak érezzem (közben meg lehet, hogy jó, csak bebeszélem magamnak, nem tudom). A szuvasodást már nem lehet helyreállítani, de ha olyan helyen van, akkor elképzelhető, hogy nem rosszabbodik. Kontakt pontokon fogközökben, 6os, 7es barázdákban sajnos egy jó szájhigiéniával rendelkező embernek is szuvasodhat a foga, azt sajnos tömni kell. Fogközökre ott a fogselyem, de akkor azt naponta tessék használni, barázdákra meg frissen előtört fogakra a barázdazárás, de gondolom ez nálad már nem aktuális, 10-11 éves gyerekeknél szokás.
2014. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Blend-a-med Calci-stat fantázianevű fogkrém szokott regenerálódást okozni. Kifutó termék, diszkontban szoktam néha látni még.
2015. jún. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!