Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van itt fogorvos; Számít...

Ha van itt fogorvos; Számít hogy milyen fogkrémmel mosunk fogat? Vagy inkább a fogmosás minősége és mennyisége a mérvadó?

Figyelt kérdés
Tele van reklámmal az agyunk. De valojában tenyleg szebb vagy egeszsegesebb lesz a fogam ha megveszem a draga fogkrémet? Összetevőileg azt gondolom, közel azonosnak kéne hogy legyenek. Azon kivül hogy meno es mentolos , meg fa..sz..om tudja milyen. A fognak is lényeges hogy minosegi legyen?

2013. máj. 22. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak "szeretek" fogorvoshoz járni, nem vagyok ugyan doki. Mostanában az a jó, ezt több orvostól hallottam, ha nem fehérítős fogkrémet használsz (fehéríteni fehérítő anyaggal van értelme, a folyamatos fehérítő fogkrém vagy csiszolja a zománcot minden nap vagy roncsolja folyamatosan), és ami nagyon menő most, az az h nem jó ha sodium laureth (vagy lauryl) szulfát van a fogkrémben. Ez az az összetevő, ami a habzásért felelős. Eddig csak ilyen mentes tusfürdőket gyártottak, amik babáknak meg érzékeny bőrűeknek való, de újabban azt mondják nem jó hatással van a szájra sem. Egy nagy része tényleg reklám, pláne a fehérítő fogkrémeknek, amivel az életben nem sikerült még embernek hatást elérni szerintem. De a fluoron túl sok mindent tudnak beletenni egy fogkrémbe. Moss fogat egy 350 forintos blend-a-med-del, aztán egy lila színű elmex-szel pár napig és érezni fogod a különbséget. Nekem a blend-a-medtől még a nyálam is darabos lesz reggelre, sensodyne-t szoktunk venni.
2013. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azért kiváncsi lennék egy hozzáértő véleményére is, de köszönöm hogy hozzászóltál

2013. máj. 22. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a jó, aminek magas a fluoridtartalma. Elmex, Sensodyne, stb. ppm-ben van kifejezve, meg tudod nézni a csomagoláson. 1000 körüli már elég jó.


De egyébként teljesen mindegy, ha napi 2x mosol fogat legalább 3 percig és jó a technikád, az is elég.

2013. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz az összetevőjük, rengeteg féle van.

Attól függ, hogy van-e valamilyen problémád a fogaiddal, pl. ínygyulladás, fogérzékenység, ezek alapján válaszd meg a fogkrémedet. Ha nincs semmi probléma, én az Elmex-et ajánlom, ez fogérzékenység mellett, a szuvasodás megelőzésére használatos.

2013. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!