Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit használjak antibiotikum...

Mit használjak antibiotikum helyett, ha picit felduzzadtam, bölcsességfog kihúzása után? Érdekes, hogy másfél napig semmi, most kezdett picit

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak picit, az nem gond. Ne csinálj semmit, erőteljes öblögetést most nem lehet, mert kijön a vérdugó.



Esetleg hideg borogatás.

Ha netán lázad lesz, vagy tényleg bedagad, akkor menj vissza a dokihoz.

Valószínűleg, némi kellemetlen átmenet után meg fog gyógyulni magától is.


Agyon szadizták az ínyed, egy kis(!) duzzanat simán belefér.

2014. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Tegyél rá pára kötést:

1. bőrre kenj zsíros-olajos krémet (hidratáló krém, testápoló, kézkrém...)

2. langyos vízzel benedvesített borogatás (zsebkendő, tiszta szalvéta vagy kéztörlő - a legjobb egyébként a gyógyszertári steril mull-lap) kb. fél centi vastagon

3. nejlon darab

4. száraz mull-lap, vagy a fent említett tiszta zsebkendő/szalvéta, szintén kb fél centi vastagon

5. az utóbbit rögzítsd egy kötéssel a fejre vagy ragtapasszal/leukoplastal


Ha ezt fenthagyod egy-két éjszakára, az leviszi a duzzanatot. Persze antibiotikum mellett lenne a legjobb, de ha nem akarod vagy érzékeny vagy rá, akkor a nélkül is jó. A nehéz fizikai megterhelés most inkább kerüld.

2014. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rohamosan kezdtem puffadni, a párom nem bírta nézni és elment gyógyszerért. Én gyógyszerellenes vagyok, de beszedtem. Néha engedni kell :)

Szép estét!

2014. nov. 20. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszerért ment el a párod? Antibiotikumot csak orvos írhat fel, vény nélkül meg csak fájdalomcsillapítót adnak ki.
2014. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha rohamosan puffad, akkor menj vissza az orvoshoz, mert antibiotikum kell. Jegelni kell az arcod.
2014. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A dokim már kihúzás után felírta az antibiotikumot és fájdalomcsillapítót, csak nem vettem ki, mert nem dagadtam másfél napig.

Azt vette ki a párom, amit a szakember felírt, aggodalomra nincs ok :)

Már két bogyó segíti a szervezetem tegnap óta, és enyhe dagadtságom van csak.

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 21. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem azért kellenek, hogy ne dagadj fel. Engem műtöttek a bölcsességemmel és első naptól kezdve szedtem az antibiotikumot, még is akkora volt a fejem 3 napig, mint egy lufi. Az antibiotikum a gyulladást segít leküzdeni/megelőzni, illetve az elfertőződést meggátolni. Ha már felírták, szerintem érdemes bevenni.

A műtétem után azt mondták kékülésre és dagadásra számítsak, jegeljem, amennyire csak elbírom viselni, ez segít a dagadáson, más nem. Ha neked csak sima húzásod volt, a dagadásra akkor sincs jobb gyógyír szerintem, mint a hideg borogatás.

2014. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!