Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Biztos hogy nem kaphatok...

Biztos hogy nem kaphatok kivehető fogszabályzót?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. idén elkezdtek jönni a bölcsesség fogaim..a fogorvosomtol amikor megkérdeztem hogy nem e kell kihuzni azt mondra hogy nem mert elférnek..azonban az egyik felső fogamat nagyon elöre tolta és egy másik fogam elé log.ezt csak nem rég vettem észre..elmentem fogszabályzásra és ott azt mondta az orvos hogy a korom miatt már csak állandót adhat de én nem akarok állandót mert csak ezzel az egy foggammal van probléma az összes többi nagyon szépén áll és nem akarok egy fogam miatt 2évig szenvedni és nem akarok a tabloképemen fogszabályzóval viritani ugyanakkor pedig nagyon zavar hogy előreáll. szerintetek biztos hogy nem kaphatok kivehetőt? vagy nincs erre valami más megoldás?
2014. nov. 22. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem kivehető fogszabalyzóm lesz, jövőhét szerdán kapom meg. Az egyik osztalytarsamnak is kivehető van.

Más az orvosunk, de nekem több mindent kell korrigálni a fogsoromban.


Szerintem menj el egy másik orvoshoz is. Lehet, hogy ő mást mond.

17/L

2014. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fog más fogorvos mást mondani. A kivehetőnek is több fajtája van, van amelyiknek csak az a feladata, hogy a meglévő helyükön tartsa a fogakat. Ilyet szoktak használni a rögzített fogszabályzó levétele után vagy fogágybetegségben kilazult fogaknál (úgy is lehet hogy rácementezik a fogakra). A többi esetben a kivehető használatának feltétele, hogy az állcsontoknak még elég rugalmasnak kell lenniük.
2014. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt mondta anno, 16 éves koromban. Őszintén szólva én örülök, hogy anno belementem az állandóba, sokkal gyorsabban ad eredményt, mint az éjszakai és sokkal tartósabb is.

Röntgen készült a bölcsesség fogaidról? Ha nem, akkor mindenképpen csináltassatok egy panorámát, mielőtt bármilyen fogszabályozásba is kezdesz, mert ha rosszul állnak, akkor hiába férnének el, csak összetolja az összes többit.

2014. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!