Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig nem ehetek fogtömés után?

Meddig nem ehetek fogtömés után?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen jelentősége van(szerencsére nem volt ilyen bajom eddig.. ) de ezüstös anyaggal tömte be a fogam. Azt mondta ne harapjak rá hogy rendesen megkössön.

Akkor ma már nem is ehetek? csak mert voltam olyan 'okos' hogy nem ettem ma még semmit..


2014. nov. 24. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kaptál érzéstelenítőt, akkor legalább két órát ne egyél (nehogy elharapd a nyelved, vagy a szád belső részét). Ha anélkül tömték, akkor is 1-2 órát szoktak mondani, hogy megkössön.

Az az ezüstös anyag meg amalgám lehet, bár mostanában már kerülik a használatát. Egyél olyasmit, amit nem kell nagyon rágni, beáztatott keksz, krumpli püré, főzelékek. Aztán legközelebb már tudni fogod, hogy fogorvos előtt kell enni. Minden jót!

2014. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha már kiállt a zsibbadás és eltelt 2-3 óra, akkor nyugodtan ehetsz, de ma még a biztonság kedvéért egyél a másik oldalon.
2014. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tömnek még amalgámmal...? Fura.

Amúgy addig nem ehetsz amíg tart az érzéstelenítő, nehogy elharapd a szád vagy a nyelved, mert nem éreznéd ugye, hogy ráharapsz. Utána úgy kajálsz ahogy akarsz.

2014. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!