Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma megyek fogorvoshoz, végre...

Ma megyek fogorvoshoz, végre rábeszéltem magam. Mire számítsak? Körzeti rendelő, mennyibe fog kerülni? Fáj egy fogtömés? Ehetek, ihatok előtte?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok.
2008. aug. 27. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ehetsz, ihatsz. Mivel körzeti ingyenes lesz, ha tömni, húzni kell, kérhetsz fájdalomcsillapítót attól mert terhes vagy, és nem fogsz érezni semmit. Még soha nem voltál fogorvosnál?
2008. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De voltam, csak még gyerekkoromban, akkor tömték, és nem emlékszem, milyen volt, de bizos nem lehetett olyan szörnyű, mert akkor emlékeznék. Meg tavaly egyszer, amikor ki kellett húzni a bölcsességfogam.
2008. aug. 27. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél, igyál, kell is. Mert ha betömi a fogad utána 2-3 óra hosszáig nem ehetsz.

Arra számíts, hogy nagyon rendes lesz veled, legalábbis nálunk rendes a doki nagyon a kismamákkal. Semmi olyat nem fog csinálni, amit nem szeretnél, nekem is 3 hét után tömte csak be a fogam, mert mondtam hogy fel kell készülnöm rá lelkileg.:)Meg be is volt gyulladva az ínyem így ezért lett eltolva a dolog. Nem fáj a fogtömés, de kérhetsz érzéstelenítőt és akkor semmit nem fogsz érezni, én mondjuk nem szoktam kérni mert utána mindig bekábulok. Tehát ki lehet bírni érzéstelenítő nélkül is. De ez a te döntésed lesz!

És ingyenes lesz a tömés, a kismamáknak ingyenes ellátás jár a körzeti dokinál.

Sok sikert!

Üdv.szintén 28 hetes kismama

2008. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Biztos fogok kérni érzéstelenítőt, mert már két napja nagyon fáj, és ha megpiszkálja, szerintem még jobban fog!
2008. aug. 27. 08:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja ha fáj, akkor mindenképp kérj! Nekem nem fájt az volt a szerencsém.

Sok sikert hozzá! És jobbulást! Aztán nehogy félúton meggondold magad!:)

(előző voltam)

2008. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most múltunk 27 hetesek, és én is most készülök csak fogorvoshoz. Igaz nekem nem fáj, csak az anyasági miatt akarok menni egy ellenőrzésre. Most szántam rá magam, de nem hiszem hogy engedek csinálni akármit is. Érzéstelenítő nélkül nem szeretném, és tudom hogy mindenki azt mondja, hogy nem árt a babának, de akkor sem bízom ebben, még egy bogyót sem vettem be eddig a terhességem alatt, és injekciót még jobban nem szeretnék kapni. Szóval én meg attól tartok, hogy elküld a csudába, hogy miért megyek hozzá ha nem akarok csináltatni semmit. (mondjuk én magánhoz megyek, mert az én körzetim kissé, hogy is mondjam szépen: lehet berúgnék a lehelletétől)Fogtömést már egyszer csináltak nekem, még nem voltam terhes, az nem fájt. Mindenképp egyél, igyál előtte!!!!!!!

2008. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már túl vagyok rajta, addig húztam-halasztottam, míg gyökérkezlés lett a vége. De semmit nem éreztem, nagyon-nagyon rendes volt a doki!(körzetis!!) Speciális érzéstelenítőt használt, kifejezetten kismamáknak, és mielőtt beszúrta volna, bekente az ínyemet gyerekeknek készült zsibbasztó zselével, hogy még a szúrást se érezzem, mondta, mindent a babáért! Amíg zsibbadtam a váróban, többször rámnéztek, az orvos és az asszisztens is, hogy minden rendben van-e. És a kezelés alatt sem éreztem semmit, és mindent elmagyarázott, és nagyon kedves volt. Kellemesen csalódtam, és amikor legközelebb mennem kell, nem lesz bennem félelem!
2008. aug. 28. 09:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

(Második vagyok)

Na látod nem vészesek ezek a fogorvosok!:) És tényleg rendesek a kismamikkal, azért nem állatok ők sem! (Persze vannak kivételek:))

Örülök, hogy minden rendben volt és további boldog babavárást!

Üdv.28 hetes kismama

2008. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!