Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sokat romolhat a helyzet 1,5...

Sokat romolhat a helyzet 1,5 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Már majdnem egy hónapja van egy lyukas fogam. Tudom már hamarabb el kellett volna mennem betömetni de nem ez most a lényeg. Nem fáj még mindig de most vettem észre h berepedt a zománc de nem tört le az a kis fog rész. Időpontot csak január közepére kaptam. Szerintetek ennyi idő alatt súlyosbothat a helyzet? Félek h ki kell majd húzni pedig még nem is fáj
2014. nov. 24. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem kell kihúzni egy lyuk miatt. ha ki akarja húzni az orvos, ne engedd, hanem menj magándokihoz. hidd el, megéri.
2014. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem fogják kihúzni. Legrosszabb esetben gyökérkezelik, de semmi drasztikusra ne számíts, ha nincsenek drasztikus panaszaid sem. :) Mosd napi 3x ezalatt az idő alatt, használj antibakteriális szájvizet és akkor nem fog romlani szinte semmit. Sokan - sajnálatos módon - éveken át élnek lyukas fogakkal és azok is sok esetben még menthetőek. Neked jár a piros pont, hogy relatíve hamar elmész!
2014. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen igen öblítek corsodyllal és reggel este fogat mosok. Köszi a nyugtatgatásokat :-)
2014. nov. 24. 20:28
 4/13 anonim ***** válasza:

a gyökérkezelés az rossz dolog. ne engedd gyökérkezelni.

simán tömjék be a lyukat.

kérdezd meg előre, mi a tervük. ha gyökérkezelés, akkor is menj magándokihoz, olyanhoz, aki megmenti a fogat, és nem gyökérkezeli.

2014. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem volt még soha gyökér kezelésem. Ez se fáj még. Csak most ez a letörni készülő kis fogdarab vagy berepedés vagy mi aggaszt. Nehogy széttörjön a fogam egy és fél hónap alatt
2014. nov. 24. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:
és nem fizetik a szüleid a magándokit? mert nekem sztk-s orvos eddig csak kárt okozott egyébként.
2014. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én fizetem majd, már dolgozom. Csak akiben megbízom doki ekkora tud csak fogadni. Így félek h rosszabodni fog a helyzet
2014. nov. 24. 20:54
 8/13 anonim ***** válasza:

ja értem, jó. te tudod.

annyit, hogy ha én újrakezdhetném, csakis ózonos kezelésre mennék fúrás helyett. akkor éri a legkevesebb kár a fogat.

2014. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mert szerinted 1,5 hónap alatt sokat romolhat a fog?
2014. nov. 24. 21:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj, akkor szinte biztos nincs szükség gyökérkezelésre sem. Persze lehet meglepi, ha kiderül hogy mély a szuvasodás és nyomná a tömés a fogbelet, de kicsi rá az esély. Corsodyllal meg óvatosan, 1 hétnél tovább ne használd konstans, mert elszínezi a fogaid sajnos.
2014. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!