Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt a fogat kihúzzák?

Ezt a fogat kihúzzák?

Figyelt kérdés

Szóval. Az alsó fogsorom, bal oldalt hátulról a harmadik fog.

Tömve volt, kiesett a tömés, azóta egy szenvedés, kb 5-6 hónapja csak szerencsétlenkedek mert mindig a lyukban marad valami étel, aztán minden evés után fogmosás.

Még eddig nem vettem rá magam de mostmár muszáj elmenni fogorvoshoz mert irgalmatlanul fáj, és néha vérzik is az ínyem.

Ki fogja húzni? Vagy gyökérkezeli? Fáj?



2014. nov. 25. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem még 14 éves koromban tömték be a fogam gyógytöméssel, majd az kiesett pár hónap után. Már nem emlékszem, hogy mikor mentem el fogorvoshoz talán fél-1 év múlva, amikor már nem lehetett megmenteni a fogat. Ráadásul még bele is törte a fogorvos, mikor ki akarta húzni, így mehettem a szájsebészetre, ahol kikanalazták szépen. Egy fogamba került az, hogy tudjam, hogy a fogorvoshoz el KELL menni, ha tudod, hogy van valami és nem a csodára várni. Majd ő megmondja, hogy mit kell tenni azzal a foggal
2014. nov. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem fogja kihúzni.

Gyökérkezeléssel megmenthető.

Mind a húzás, mind a gyökérkezelés során érzéstelenítés van. A tűszúrás kissé fáj, az érzéstelenítés elmúltával is van némi fájdalom. De ezek mind kibírható fájdalmak egy begyulladt íny és lüktető, hasgató fogfájáshoz képest.

A gyökérkezelés hosszadalmasabb, de megvan az az előnye, hogy a fogad megmarad.

Mert, mint tudjuk, nekünk, embereknek, ellentétben a cápákkal, nem nő újabb fogunk az elhullajtott állandó fogunk helyére... :)

2014. nov. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jobb oldalon rágom az ételt, és bal oldalt van az a rossz fog. Mindenképp szeretném kihuzatni. Ezt kérhetem és kihúzzák? Vagy csak gyökérkezelés ha azt látja jónak?
2014. nov. 25. 00:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mi értelme van kihúzatni, ha megmenthető? netán aranyfogat akarsz helyette?
2014. nov. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

csak nem szeretem ha fúrják, faragják :)

Húzzák ki és kész.

2014. nov. 25. 01:12
 6/9 anonim ***** válasza:
mit nem lehet azon szeretni? sosem értettem, hogy az emberek mitől fosnak, mikor teljesen el van érzéstelenítve a szájuk
2014. nov. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban jársz, ha minél több megmenthető fogat tartasz meg...ki tudja még hány fogad fog tönkremenni és akkor nagyon hiányozna akár csak ez az egy is, amit most felelőtlenül kihúzatnál, csak azért, mert bizonytalanabb dolog "megjavítani" valamit, mint egyszerűen megszűntetni az egész probléma forrását. Hogyha találsz egy jó fogorvost, ő is ugyanezt fogja mondani és ha megfelelően gyökérkezelik azt a fogat és raknak rá koronát, még sok évig a szolgálatodban lehet.

Olcsóbb és észszerűbb megoldás most egy kis időt, idegeskedést és pénzt ráfordítani, mint később egy implantátumra vagyonokat kiadni, vagy fogatlanul maradni.

2014. nov. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szia szerintem ha jó fogorvos akk meg kell mindent tenni azért hogy a fog benn maradjon a gyökér kezelés nekem érzéstelenitő nélkül csinálták hát csak pár könnyet ejtettem de még gyerek vok ez normális de túl lehet élni főleg ha érzéstelenitővel csinálják
2014. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ez kb olyan mint hogyha vennél egy hiper modern okostelefont (1 darab van belőle a világon) elromlik és te ahelyett hogy megjavítanád ki dobod és ha pótolni is akarod később (vagy nem tudod, vagy) csak egy gatyi gombos telefonnal tudnád
2017. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!