Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon kijött a vérdugó?...

Vajon kijött a vérdugó? Vissza kell, hogy menjek? Foghúzás után 3nappal.

Figyelt kérdés
Kedden, azaz 3 napja kihúzták a bal alsó 6-os fogam. A doki tanácsa szerint 8 órával később már mostam fogat, de a seb környékén csak óvatosan. Egész este éreztem, hogy mintha szivárogna a vér továbbra is, de nem olyan nagyon-nagyon csak éreztem, hogy valami kicsit melegebb és fémesebb íz is van a számban. Másnap még mindig óvatosabban mostam a fogam, nem ettem tejterméket stb. Viszont elkezdett fájni nagyon. Ahogy figyelem a kihúzott fog helyét nem tudom eldönteni, hogy kijött-e a vérdugó. Nem olyan mély pár mm-es lyuk van az ínyemben a fog helyén és azóta is fáj, néha kicsit érzem a melegebb fémesebb ízt, de nem vérzett és nem is vérzik erőteljesen. Azért akkora van a lyuk, hogy némi ételmaradék tud odakerülni, de minden étkezés után fogatmosok, hogy nehogy az okozzon gondot. Most akkor kijött a vérdugó?

2014. nov. 28. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Igen, már rég lenyelted..
2014. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy jött ki! Ha kijött volna, akkor erősebben vérezne és folyamatosan. A fájdalom normális, hiszen egy seb van a szádban.
2014. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az lehetséges, hogy ki se alakult vérdugó? Vagy akkor folyamatosan vérezne? Mert miután kihúzták kb 20 percig vérzett, utána elállt, de biztonság kedvéért még jóideig otthagytam a gézt...
2014. nov. 28. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne keverd össze a dolgokat - az a 20 perc ráharapás azért kellett hogy a vérdugó (alvadt vér) kialakulhasson. A leírtak alapján teljesen normális a te eseted: van vérdugót és ha kiesne azt onnan tudnád, hogy elkezdene úgy vérezni mint a foghúzás után.

A vérdugó akkor nem alakul ki, ha a betegnek véralvadási zavara van vagy vérhigítót szed. Ebben az esetben nem állt volna el 20 perc alatt a vérzés.

2014. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. nov. 29. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!