Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Minden nap, reggel és este is...

Minden nap, reggel és este is mosok fogat, de mégis egyfolytában lepedékes a nyelvem. Hogyan tudnám ezt megszüntetni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Hogy fogmosás közben a nyelvedet is megmosod. Lehet kapni olyan fogkefét, amivel nyelvet is lehet mosni. Egyébként úgy tartják, hogy minden étkezés után kell fogat mosni. Ha viszont így sem javul, menj el fogorvoshoz.
2008. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik.Valami nincsen akkor rendben a szervezetedben.A dohányzás,túlsúly,cukorbaj,nem megfelelő táplálkozás,alkohol stb....okozza.A lepedék azt jelzi,hogy v.hol probléma van,fog és nyelvmosással nem tudod eltüntetni.
2008. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom van olyan fogkefém de nem használ.

Nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos (sőt), cukorbajról nem tudok,és nem is iszom.És hát nem tudom, szerintem egészségesen is táplálkozom.:S

2008. aug. 16. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Evés után soha ne moss egyből fogat várj legalább egy fél órát azért hogy meg legyen a szád ph értéke.Főleg akkor ne ha gyümölcsöt eszel mert akkor csak a zománcot koptatod!
2008. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egy csomó betegség tünete lehet a nyelven való lepedék képződés (amit nem lehet sok fogmosással eltüntetni!)

pl.: vitaminhiány, vashiány, cukorbetegség, kiszáradás, veseelégtelenség, gyomorhurut, baktérium okozta ételmérgezés.

Szerintem a sok fogmosás helyett inkább irány a háziorvos!

2008. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mostanában mondta valamelyik órán a biológia tanárunk, hogy éppen a lepedéktelen nyelv jelez súlyos betegséget.
2008. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
candida... nekem attol feher
2009. márc. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem jön le a fogmosástól, akkor menjél orvoshoz. nem fogorvoshoz, hanem rendes orvoshoz. a nylevtisztítástól elvileg le kéne jönnie bár lehet hogy nem megfelelően moson.
2010. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!