Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 1-2 órával...

Foghúzás után 1-2 órával ihatok cola-t?

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tedd. A kóla amúgy is rontja a fogakat. Meg aztán belemehet az üregbe. Jobb ha megvárod míg begyógyul. Fogorvosom szerint tejet és tejterméket sem szabad enni egy ideig egy foghúzás után.
2014. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyémántlány ***** válasza:
Szerintem ne igyál kólát, eléggé valószínű, hogy a víz ilyenkor a legszerencsésebb. Pár napig csak kibírod kóla nélkül, nem?
2014. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Addig ne egyél és igyál míg zsibbadsz, mert félrenyelhetsz, vagy felsérted az ínyed, de szerintem kólát majd ihatsz.

Egy orvosi honlapról ollóztam:


1, Ne fogyasszon alkoholt, tejterméket, kávét, teát. Kerülje az apró szemcséjű ételeket, amelyek beleragadhatnak a sebbe. A nagyon forró és nagyon hideg élelmiszerek szintén kerülendők, mivel a véralvadék leesését okozhatják, így vérzés indulhat meg.


2, Igyekezzen úgy enni, hogy a kihúzott fog oldalán ne rágjon, és minél kevesebb étel-, italféleség érintkezzen a friss sebbel. A legtöbb élelmiszer – a fentebb említettek a kivételek - nem okoz kárt, egyszerűen csak arról van szó, hogy a seb gyorsabban gyógyul, ha nyugodt körülményeket teremtünk számára.

2014. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!