Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolításról...

Bölcsességfog eltávolításról tapasztalatok? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mint más fog esetében, esetleg a méretből adódóan lassabban gyógyul a seb, lesz utána pár kellemetlen nap, de ha betartod az orvos utasításait akkor nem lesz gond.
2014. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2-őt már kihúztak. 1 perc alatt kint volt mindkét esetben, egyáltalán nem fájt, sem közben, sem utána...pedig gyulladtak voltak! A felső sokkal gyorsabban begyógyult kb 2 hét alatt teljesen. Az alsó lassabban, az kb 3-4 hét volt.
2014. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Totál olyan, mint egy sima foghúzás. Nekem az alsókat feltárással kellett műteni, ott kicsit más volt a lábadozás a varratok miatt, de semmi extra.
2014. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A felső bölcsességfog az ujjgyakorlat. Az alsók általában jobban csontban vannak, ott fúrni és vágni is kell, ha pedig fekszik akkor egy jó 40 perces mókára lehet készülni, de természetesen semmi sem fáj! Totál le vagy zsibbasztva, csak tompa nyomkodást, feszítést érzel.
2014. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem alul szedik ki mindkettő oldalon:/
2014. dec. 9. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Szájsebészetre kell menned, vagy sima húzás lesz? Panorámaröntgen volt már, lehet tudni, hogy hogy áll a fog?
2014. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szájsebészetre kell mennem és megvolt a panorámaröntgen majdnem vízszintesen áll...
2014. dec. 9. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor a lehető legkomplikáltabb verzió elé nézel, de ne ijedj meg. Rengeteg rémhír kering ezekről a neten, több hetes fájdalom, hosszú gyógyulás, feldagadt arc, szájzár, stb. Viszont én vagyok az élő példa, hogy át lehet vészelni simán, nekem se nagyobb fájdalom (estére azért 3 napig bevettem 1-1 advilt), se duzzanat, semmi nem volt.

A dolog konkrétan úgy nézett ki nálam, hogy felvágták az ínyt, elfúrták a fog felett lévő csontot, kettévágták fúróval a fogat, kiszedték 2 darabban és összevarrták. Ez így egyszerűnek tűnik, de varrással együtt közel háromnegyed órát elvoltak. Mondanom sem kell, az egészből csak a feszegetést éreztem, illetve azt, hogy rezonál a fejem amikor fúrtak.

Egy kis plusz információ, ez a klinika honlapjáról van ahova járok, a "fekvő nyolcas" rész vonatkozik rád is főleg:

[link]

2014. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2014. dec. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!