Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfúrás után normális hogy...

Fogfúrás után normális hogy fáj a fog?

Figyelt kérdés

Elmúlt az érzéstelenítő hatása, és most fáj a tömött fogam :S Azt mondta doki ha egyfolytában fáj gyökérkezelni kell, ezt szeretném elkerülni.


Szóval normális h most még fáj a fogam? Vagy majd holnap derül ki ha fáj, akkor kell izgulni?


2014. dec. 13. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Várjál holnapig, lehet, hogy akkorra abbahagyja. Ha most nagyon fáj, vegyél be egy fájdalomcsillapítót!
2014. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Azt mondta a fogorvos, hogy az érzékenység/tompa fájdalom normális a tömés utáni 2 hónapban.

De ha nagyon fáj szerintem menj vissza.

2014. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vízhűtéses turbinás fúróknál nem normális.
2014. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Ha kifúrta és azonnal betömte, akkor azért is fájhat, mert ha be volt már gyulladva, akkor a genny nem tud kifolyni és feszíti a fogat. Ezért nem szabad azonnal betömni ha már gennyes, hanem csak pár nap múlva, amikor már a gennyképződés megszünt és tiszta a fog. Normális fogorvos tudja ezt. Én még az ideiglenes, gyógyszeres tömés után is majd meghaltam, annyira fájt. Ilyenkor ki kell venni az ideiglenes tömést.
2014. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló: olyasmiről kellene nyilatkozni, amiről legalább valamilyen minimális tudásod van. Egy fúrásnál+tömésnél semmiféle genny nincs, az csak akkor LEHET, ha gyökérkezeléshez megnyitják (trepanálják) a fogat


Sajnos normális, ha érzékeny a fogad, ez még akár a következő egy hónapban így is maradhat. A fogfelszín előkészítésekor termelődő hő, a használt sav és kémiai anyagok irritálhatják a fogat, néha idő kell neki, amíg visszaáll rendes kerékvágásba. Viszont ha lüktetően,kisugárzóan fáj vagy fájdalomcsillapítót kell bevenned rá, akkor irány a fogorvos!

2014. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
délután volt a fúrás, utána fájt és bevettem egy fájdalomcsillapítót és 10 perc múlva egyáltalán nem fájt. 3 nap eltelt azóta semmi fájdalom csak érzékeny. Fogorvos azt mondta még 2 szer el kell mennem szóval ma megyek is hozzá vissza köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 16. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!