Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezért nem lesz munkám? Van...

Ezért nem lesz munkám? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziazstok. Felvettek egy munkahelyre mint szoba lányt. Megbeszélés jól sikerült. Váltam ki az erkölcsit és vigyek tüdőszűrő papírt és kezdhetek.


Viszont itt Angyalföldön ha 30 év alatt vagyok csak üzemi orvos beutalással lehet menni( házi orvos miegymás nem jó). Felhívtam a főnököt azt mondta ilyen nincs...nem nagyon hitte el, ugyanis a cégnek nincs üzemi orvosa!

Hogy tudom megoldani??? Menjek be egy idegen üzemi dokihoz és kérjek tőle??



2013. máj. 7. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

akkor kamuzott. ahová kell egészségügyi kiskönyv, minden cégnek kötelessége szerződésben állnia egy üzemorvossal!

amúgy megcsinálják a tüdőszűrést beutaló nélkül is, max kell fizett 800-1000 Ft-ot.

Egyébként a körzeti orvosodhoz ha elmész, ő is tud adni beutalót.

2013. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ajnos nem. :(

40 éves kor alatt térítésköteles, és ha alkalmasságihoz kell, akkor beutalóköteles.

Most voltam. Igaz

Házi Orvos nem adhat csak mellkas röntgenre az meg nem ugyanaz!!

2013. máj. 7. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem is háziorvos adott beutalót

amúgy meg ne mondd meg, hogy alkalmasságihoz kell, csak hogy mentél tüdőszűrésre, és kész... semmi közük hozzá, mire kell a papír

ezek általában mind bunkó, életunt emberek, akik szívesen kötekednek mindenkivel

2013. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Azokat a munkaköröket, amelyekben a foglalkoztatottak számára kötelezőek ezek a vizsgálatok, a munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmassági orvosi vizsgálatról és véleményezésről” szóló 33/1998 VI.24.) NM rendelet 1.sz. melléklete tartalmazza. Ugyanakkor, mivel a vizsgálatot csak foglalkozás egészségügyi orvosi beutaló alapján lehet elvégezni, a jogszabálynak megfelelő munkakör megítélése a beutalót kiállító foglalkozás egészségügyi orvos felelőssége.

A vizsgálatot csak a foglalkozás egészségügyi szakorvos javaslatára, foglalkozás egészségügyi orvosi beutalóval lehet elvégezni, az nem ingyenes, nem az eü. alap terhére történik a vizsgálat. Azt a munkáltató téríti a szolgáltatónak."

2013. máj. 7. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerinted különbség van a tüdőszűrés és a mellkasröntgen között? Áruld már el mi az?

Beutaló nélkül elmégy, megcsinálják a mellkasröntgent, amin leírják hogy nem vagy TBC-s, a leletet meg elviszed a munkáltatónak és kész. Még mindig jobb, mintha papír nélkül problémáznál az üzemorvoson meg a beutalón...

2013. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!